Przygotowanie do zabiegu usuwania pluskiewW poniższym artykule przedstawiamy jak należy przygotować się do zabiegu zwalczania pluskwy domowej- odpluskwiania. Wszystkie wykonane przez Ciebie czynności sprawią, że zabieg będzie skuteczniejszych i przebiegnie sprawniej, gdyż pluskwa domowa to niezwykle trudny szkodnik do zwalczenia nawet dla profesjonalnej firmy DDD.

Oto kilka istotnych czynności:

Najważniejsza zasada: mieszkanie musi być dokładnie wysprzątanie.

1. Dokładnie przejrzyj mieszkanie i oceń w którym miejscu występuje najwięcej szkodników (skup się na łóżkach, obrazach, zegarach i innych przedmiotach wiszących na ścianach, zaglądnij do zakamarków zwłaszcza tych, znajdujących się blisko łóżek).
2. Sprawdź swoje łóżka, jeśli są stare i bardzo porażone pluskwami to najlepiej będzie się ich pozbyć (proste łóżka z materacami łatwiej jest odratować niż np. składaną wersalkę).
3. Zdejmij z łóżek pościel, prześcieradła, poszewki, koce, pidżamy, maskotki, zabawki, itp. i wypierz w temperaturze 60°C- taka wystarczy do zabicia pluskwy w każdym jej stadium rozwoju. Dobrze będzie, jeśli wszystkie rzeczy wsadzisz do worków (np. na śmieci) i dopiero wówczas przeniesiesz do łazienki. Rób wszystko delikatnie i ostrożnie. Unikniesz tym samym rozproszenia się pluskiew po mieszkaniu. Zdejmij i wypierz także firany, zasłony. Kołdry, poduszki, pierzyny- dokładnie przejrzyj i wytrzep.
4. Wszystkie pluszowe zabawki wypierz w temperaturze 60 stopni. Inne- nie nadające się do prania wyparz, dokładnie przejrzyj i wytrzep. Następnie spakuj w worki lub osłoń folią.
5. Dokładnie odkurz łóżka, całą powierzchnię wokół nich, wszystkie szczeliny. Jeżeli istnieje możliwość rozłóż je „na części pierwsze”. Worek z odkurzacza od razu wyrzuć. Jeżeli masz dywany lub meble tapicerowane- odkurz je dokładnie.
6. Zdejmij wszystkie obrazy, plakaty, zegary i inne wiszące na ścianach przedmioty. Zostaw je w pomieszczeniu, ale ustaw frontem, np. na stole, krześle. One także muszą zostać odpluskwione.
7. Odsuń meble, łóżka, fotele, sprzęty od ściany na odległość (ok. 50 cm) umożliwiającą dostęp do listw podłogowych, gniazdek elektrycznych, tyłów mebli. Jeżeli istnieje możliwość- zdemontuj cokoły, listwy.
8. Uprzątnij wszystkie produkty spożywcze. Jeżeli zabiegowi dezynsekcji poddane będzie tylko jedno pomieszczenie- produkty wynieś do innego. Jeśli całe mieszkanie- schowaj je do szafek i starannie zabezpiecz (np. spakuj w worki foliowe). Jeżeli masz zwierzę- schowaj lub dokładnie zabezpiecz jego miski z jedzeniem.
9. Jeżeli szkodniki występują w łazience- zabezpiecz przedmioty higieny osobistej (szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, kosmetyki, itp. ) wkładając je do worków foliowych lub usuń z dezynsekowanego pomieszczenia.
10. Odłącz urządzenia elektryczne od kontaktów.