1. Czym jest monitoring DDD?

Monitoring DDD (skrót od dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja) to szeroko pojęta ochrona i profilaktyka przed owadami, szkodnikami, gryzoniami oraz innymi czynnikami, które negatywnie mogą wpłynąć na środowisko pracy czy produkcji w każdym przedsiębiorstwie. Szczególnie ważny w przypadku gastronomii oraz produkcji żywności, jednak ze względu na bezpieczeństwo sanitarne i względy zdrowotne, w każdej branży, niezależnie od jej profilu, zaleca się podjęcie współpracy z certyfikowanym specjalistą, który skutecznie zadba o monitoring DDD.

2. Jak wygląda proces zwalczania pluskwy domowej?

Obecność pluskiew w naszym domu potrafi być uciążliwa. Są niewidoczne na pierwszy rzut oka, żerują tylko nocą i pozostawiają liczne bąble po swoich ugryzieniach, kiedy wyruszają szukać posiłku podczas naszego snu. Skuteczne pozbycie się pluskwy domowej wymaga od nas dokładnej inspekcji potencjalnego miejsca występowania owada oraz określenia populacji, z jaką mamy do czynienia. Dopiero potem można zabrać się za proces zwalczania pluskiew. Ten etap wymaga wykorzystania różnych środków (chemicznych lub niechemicznych), aby upewnić się, że po interwencji owady zostały pokonane.

3. Czym charakteryzuje się ozonowanie?

Ozonowanie można stosować jako profilaktyczne działanie, kiedy zależy nam na tym, aby pozbyć się z otoczenia wszelkich bakterii, drobnoustrojów, roztoczy, grzybów czy innych czynników chorobotwórczych. Ta w pełni ekologiczna i niechemiczna metoda pozwala nam na oczyszczenie okolicy ze szkodliwych dla zdrowia elementów. Ozonowanie jest także pomocnym zabiegiem w przypadku, kiedy dokucza nam nieprzyjemny zapach w samochodzie, w pomieszczeniu lub na większej przestrzeni. Ze względu na naturalne właściwości całego procesu, ozonowanie nie szkodzi otoczeniu.

4. Jakie konsekwencje może mieć zignorowanie obecności szkodników, owadów, gryzoni lub pluskiew w domu/firmie?

Nasz dom lub siedzibę firmy mogą upatrzyć sobie za kryjówkę różne istoty. Od myszy i szczurów, przez pluskwy, na owadach pokroju komarów, os lub szerszeni kończąc. Ci nieproszeni goście mogą uprzykrzać nam życie na wiele sposobów, a w niektórych przypadkach mogą nawet zagrażać zdrowiu. Dlatego ważne jest nie tylko uważne monitorowanie swojej posesji lub domu w poszukiwaniu obecności szkodników i owadów, ale też szybka reakcja w przypadku wykrycia intruzów. Może to pozwolić na uniknięcie spotęgowania zjawiska i pozbycia się problemu zanim nieproszeni goście się rozmnożą, utrudniając szybką eksterminację.

5. Po czym poznać, że mam w domu pluskwy?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w ich domu zagnieździły się pluskwy. Bierze się to z tego powodu, że stworzenia te na żer wychodzą dopiero późną nocą, odpoczywają w ciemnych i trudno dostępnych zakamarkach, a jedyne, co po sobie zostawiają to bąble na naszym ciele, powstałe po ugryzieniach. Jeśli zaobserwujemy zatem znaki na sobie, pochodzenia, których nie jesteśmy w stanie wyjaśnić, istnieje szansa, że w naszym domu może występować gniazdo pluskiew.

6. Czym różni się dezynfekcja od dezynsekcji?

Chociaż te dwa pojęcia brzmią podobnie, warto pamiętać, że ich znaczenie jest odmienne. “Dezynfekcja” (od “infekcja”) polega na walce z czynnikami, które mogą nas zainfekować/zakazić, natomiast “dezynsekcja” (od “insekt”) sprowadza się do pozbycia się insektów, gryzoni i owadów. Chociaż obecność organizmów żywych może skutkować koniecznością przeprowadzenia także dezynfekcji, warto skonsultować się z profesjonalistą odnośnie sposobu walki z problemem, który wystąpił w naszym domu, firmie czy na posesji.

7. Ile kosztuje nasze wsparcie?

Ze względu na złożoną strukturę walki z owadami, innymi stworzeniami lub nieprzyjemnym zapachem, dokładnej wyceny możemy udzielić dopiero po zbadaniu problemu i poznaniu jego źródła, jednak w celu szacunkowego poznania kosztów zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej danej usłudze, aby dowiedzieć się, jakie pakiety oferujemy w przypadku konkretnej pracy oraz co wchodzi w zakres naszych zadań po wybraniu preferowanej przez klienta opcji.

8. Jak pozbyć się komarów z działki lub ogrodu?

Nic nie potrafi bardziej zniechęcić od cieszenia się letnim odpoczynkiem na działce lub w ogrodzie od komarów, które czyhają na chwilę naszej nieuwagi i wgryzają się w nasze ciało, pozostawiając po sobie swędzące rany. Jeśli chcemy pozbyć się irytującej obecności owadów, niezbędne może być odkomarzanie, czyli proces polegający na zwalczaniu skupisk tych stworzeń dzięki środkom chemicznym lub uniemożliwieniu im dalszego rozmnażania się. Taki zabieg pozwala na skuteczną eksterminację komarów z naszego otoczenia i ponowne czerpanie radości z wypoczynku poza domem.

9. Skąd biorą się karaluchy i jak je zwalczać?

Powodów, dla których karaluchy pojawiają się w naszym otoczeniu może być mnóstwo. Od konstrukcji budynku, umożliwiającej im swobodne przemieszczanie się szybami wentylacyjnymi lub nawet rurami, po ukrycie się w transportowanych pakunkach z żywnością. Pomimo tego, że są to zwierzęta prowadzące nocny tryb życia, przebywanie w ich otoczeniu może być niekomfortowe i na pewno niehigieniczne, dlatego po zauważeniu pierwszych oznak występowania karaluchów, warto od razu skontaktować się ze specjalistą, który dobierze efektywne metody prowadzące do pozbycia się populacji tych owadów z budynku.

10. Jak zachować się, kiedy zauważymy na posesji gniazdo os lub szerszeni?

Przede wszystkim, jeśli widzimy, że osy lub szerszenie założyły gniazdo w naszej okolicy, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ nierozważne obchodzenie się z tymi istotami może prowadzić do bolesnej konfrontacji, a w niektórych przypadkach nawet do sytuacji zagrożenia życia. Dlatego tak ważne jest pozostawienie tego zadania specjalistom, którzy wiedzą, jak bezpieczne podejść do zadania likwidacji gniazda i z wykorzystaniem odpowiednich środków pozbycia się zagrożenia.

11. Dla kogo jest dezodoryzacja?

Jeśli w Twoim domu lub siedzibie firmy unosi się nieprzyjemny i trudny do pozbycia się zapach, dezodoryzacja pomoże ci przywrócić pomieszczenia do stanu używalności. Niezależnie czy woń wzięła się od pleśni, dymu papierosowego, spowodowana jest spalenizną czy nawet kwasem masłowym – dzięki specjalistycznym środkom, fachowej pomocy i dobrze przeprowadzonej dezodoryzacji, jesteśmy w stanie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z każdego pomieszczenia.

12. Czym jest metoda fumigacji?

Fumigacja to nic innego jak wykorzystywanie środków chemicznych w formie gazu, dymu lub pary w celu pozbycia się szkodników, insektów lub gryzoni. Metoda szczególnie popularna i skuteczna w przypadku, kiedy dotarcie do legowiska lub gniazda nieproszonych gości jest utrudniony lub ze względów bezpieczeństwa zaleca się zachowanie większej odległości.

13. Dlaczego warto nam zaufać?

Jesteśmy certyfikowanymi specjalistami, którzy jako nieliczni na rynku wdrożyli normę PN 16636 o ochronie przed szkodnikami. To dowód na to, że nie tylko profesjonalnie podchodzimy do naszej pracy, ale także kładziemy szczególną uwagę na sposób, w jaki realizujemy powierzone nam zadania. Dbamy nie tylko o skuteczne pozbycie się problemu, ale też bezpieczeństwo oraz wpływ na otoczenie. Dowodem na nasze profesjonalne podejście mogą być tysiące zadowolonych klientów zdobytych przez ponad 10 lat pracy oraz setki monitorowanych obiektów na terenie całego Dolnego Śląska, w tym w Wałbrzychu, Wrocławiu, Karpaczu czy Dzierżoniowie.