Jesteś właścicielem zakładu, w których produkowana/przetwarzana jest żywność pochodzenia zwierzęcego (przemysł rybny, mięsny)? A może prowadzisz sklep mięsny/rybny? Jeśli tak, to na pewno wiesz, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej czystości i higieny w Twoim zakładzie.

Przedsiębiorstwa takie jak: zakłady mięsne czy przemysły rybne są szczególnie narażone na działanie czynników patogennych, takich jak: bakterie, grzyby, drobnoustroje. Zalegające odpadki, nieczystości, brak właściwej higieny mogą być przyczyną poważnych problemów. Dlatego dbanie o właściwą higienę i sterylność pozwoli Ci ich uniknąć! Dodatkowo gryzonie oraz owady, które są częstymi bywalcami w zakładach przetwórczych mogą wpływać na jakość Twoich produktów. Wyeliminuj wszelkie zagrożenia, które mogą wpłynąć negatywnie na opinię Twojej firmy!

Dezynfekcja zakładów przetwórstwa rybnego i mięsnego

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi dezynfekcji dla zakładów przetwórstwa mięsnego i rybnego. Wykonujemy je przy użyciu różnych metod dobieranych indywidualnie do każdego klienta. Jedną z nich jest ozonowanie, będącą najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą dezynfekcji, która usunie z pomieszczenia niebezpieczne dla Twojego zdrowia drobnoustroje, wirusy, bakterie, roztocza, alergeny, grzyby. Co więcej, zabieg nie tylko odkazi pomieszczenie, ale nada mu czysty i świeży zapach. Skutecznie usunie przykre zapachy powstałe podczas obróbki mięsa/ryb. Dezynfekcja ozonem zapobiegnie skażeniu żywności, przedłuży jej świeżość i zapewni bezpieczeństwo. Pozwoli zachować sterylność wszelkich urządzeń i maszyn (wag, myjek, stołów, ramp), ścian, podłóg, przewodów wentylacyjnych. Chłodnie, magazyny, samochody przewożące mięsa/ryby również należy poddawać systematycznej dezynfekcji. Wykonujemy także zabiegi dezynfekcji metodami chemicznymi oraz termicznymi, np. miejscach szczególnie zanieczyszczonych.

Do usług naszej firmy należy również przeprowadzanie zabiegów deratyzacji. Wdrażamy Programy Profilaktyki i Monitoringu Szkodników mające na celu ochronę obiektu przed występowaniem zagrożeń związanych z obecnością gryzoni i owadów. Ich bytność w miejscach, w których jest przechowywana, przetwarzana, magazynowana i sprzedawana żywność jest niedopuszczalna. Gryzonie oraz owady przenoszą bowiem liczne choroby oraz zanieczyszczają produkty.

Zabezpieczamy obiekt przed szkodnikami zgodnie z obowiązującymi normami HACCP, ISO, BRC, IFS, GMP, GHP, itd. Opracowujemy stosowną dokumentację dla każdego zakładu. Zapewniamy gwarancję ograniczenia ryzyka związanego z obecnością gryzoni!

Czy spotkałeś się w swoim zakładzie z owadami? Wiesz jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą ich obecność?

Owady stanowią poważne zagrożenie zarówno dla Ciebie jak i Twoich produktów. Przenoszą wiele chorób, powodują reakcje uczuleniowe, zanieczyszczają żywność. Nie pozwól by ich obecność wpłynęła na jakość Twoich wyrobów!

  • Jedne z nich- karaczany (prusaki) przenoszą 32 gatunki chorobotwórczych bakterii powodujących zakaźne zapalenie wątroby. Są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i życia człowieka. Dodatkowo zanieczyszczają żywność.
  • Drugie- mrówki, które często uważane są jedynie za uciążliwego szkodnika. To nie prawda! Mrówki nie są jedynie uciążliwe, lecz ich obecność ma znaczący wpływ na Twoje bezpieczeństwo i jakość produktów. Przedostając się do pomieszczeń, w których przetwarzana, produkowana lub przechowywana jest żywność zanieczyszczają ją, przenosząc choroby wywołane przez wirusy i bakterie m.in.: Pseudomonas,  Salmonella,  Staphylococcus, Klebsiella i Clostridium spp.
  • Kolejnymi owadami stwarzającym poważne zagrożenia epidemiologiczne są muchy. Przyczyniają się do zatrucia salmonella i są nośnikiem wielu chorób takich jak: dur brzuszny, czerwonka, tyfus, gruźlica, choroba Heinego- Medina. Odpowiednio wykonane zabiegi dezynsekcji ograniczą występowanie tych owadów.

Istnieje jeszcze szereg owadów, których obecność w zakładach mięsnych lub rybnych może negatywnie wpłynąć na jakość produktów oraz wizerunek firmy. Dlatego jeżeli masz problem zgłoś się do nas. Poradzimy sobie z każdym insektem. Wykonujemy profesjonalne zabiegi dezynsekcji zapewniając rzetelność i profesjonalizm.

Świadczymy również inne usług z branży DDD.

  • Zwalczamy gniazd os i szerszeni
  • Zabezpieczamy obiekty przed ptakami

Jako profesjonaliści w swojej dziedzinie zapewniamy, że wszystkie usługi wykonujemy na najwyższym poziomie, wykorzystując wyłącznie atestowane preparaty i specjalistyczne maszyny.