Jesteś właścicielem zakładu, w których produkowana/przetwarzana jest żywność pochodzenia zwierzęcego (przemysł rybny, mięsny)? A może prowadzisz sklep mięsny/rybny? Jeśli tak, to na pewno wiesz, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej czystości i higieny w Twoim zakładzie.

Przedsiębiorstwa takie jak: zakłady mięsne czy przemysły rybne są szczególnie narażone na działanie czynników patogennych, takich jak: bakterie, grzyby, drobnoustroje. Zalegające odpadki, nieczystości, brak właściwej higieny mogą być przyczyną poważnych problemów. Dlatego dbanie o właściwą higienę i sterylność pozwoli Ci ich uniknąć! Dodatkowo gryzonie oraz owady, które są częstymi bywalcami w zakładach przetwórczych mogą wpływać na jakość Twoich produktów. Wyeliminuj wszelkie zagrożenia, które mogą wpłynąć negatywnie na opinię Twojej firmy!

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi dezynfekcji. Wykonujemy je przy użyciu różnych metod dobieranych indywidualnie do każdego klienta. Jedną z nich jest ozonowanie, będącą najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą dezynfekcji, która usunie z pomieszczenia niebezpieczne dla Twojego zdrowia drobnoustroje, wirusy, bakterie, roztocza, alergeny, grzyby. Co więcej, zabieg nie tylko odkazi pomieszczenie, ale nada mu czysty i świeży zapach. Skutecznie usunie przykre zapachy powstałe podczas obróbki mięsa/ryb. Dezynfekcja ozonem zapobiegnie skażeniu żywności, przedłuży jej świeżość i zapewni bezpieczeństwo. Pozwoli zachować sterylność wszelkich urządzeń i maszyn (wag, myjek, stołów, ramp), ścian, podłóg, przewodów wentylacyjnych. Chłodnie, magazyny, samochody przewożące mięsa/ryby również należy poddawać systematycznej dezynfekcji. Wykonujemy także zabiegi dezynfekcji metodami chemicznymi oraz termicznymi, np. miejscach szczególnie zanieczyszczonych.

Do usług naszej firmy należy również przeprowadzanie zabiegów deratyzacji. Wdrażamy Programy Profilaktyki i Monitoringu Szkodników mające na celu ochronę obiektu przed występowaniem zagrożeń związanych z obecnością gryzoni i owadów. Ich bytność w miejscach, w których jest przechowywana, przetwarzana, magazynowana i sprzedawana żywność jest niedopuszczalna. Gryzonie oraz owady przenoszą bowiem liczne choroby oraz zanieczyszczają produkty.

Zabezpieczamy obiekt przed szkodnikami zgodnie z obowiązującymi normami HACCP, ISO, BRC, IFS, GMP, GHP, itd. Opracowujemy stosowną dokumentację dla każdego zakładu. Zapewniamy gwarancję ograniczenia ryzyka związanego z obecnością gryzoni!

Czy spotkałeś się w swoim zakładzie z owadami? Wiesz jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą ich obecność?

Owady stanowią poważne zagrożenie zarówno dla Ciebie jak i Twoich produktów. Przenoszą wiele chorób, powodują reakcje uczuleniowe, zanieczyszczają żywność. Nie pozwól by ich obecność wpłynęła na jakość Twoich wyrobów!

  • Jedne z nich- karaczany (prusaki) przenoszą 32 gatunki chorobotwórczych bakterii powodujących zakaźne zapalenie wątroby. Są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i życia człowieka. Dodatkowo zanieczyszczają żywność.
  • Drugie- mrówki, które często uważane są jedynie za uciążliwego szkodnika. To nie prawda! Mrówki nie są jedynie uciążliwe, lecz ich obecność ma znaczący wpływ na Twoje bezpieczeństwo i jakość produktów. Przedostając się do pomieszczeń, w których przetwarzana, produkowana lub przechowywana jest żywność zanieczyszczają ją, przenosząc choroby wywołane przez wirusy i bakterie m.in.: Pseudomonas,  Salmonella,  Staphylococcus, Klebsiella i Clostridium spp.
  • Kolejnymi owadami stwarzającym poważne zagrożenia epidemiologiczne są muchy. Przyczyniają się do zatrucia salmonella i są nośnikiem wielu chorób takich jak: dur brzuszny, czerwonka, tyfus, gruźlica, choroba Heinego- Medina. Odpowiednio wykonane zabiegi dezynsekcji ograniczą występowanie tych owadów.

Istnieje jeszcze szereg owadów, których obecność w zakładach mięsnych lub rybnych może negatywnie wpłynąć na jakość produktów oraz wizerunek firmy. Dlatego jeżeli masz problem zgłoś się do nas. Poradzimy sobie z każdym insektem. Wykonujemy profesjonalne zabiegi dezynsekcji zapewniając rzetelność i profesjonalizm.

Świadczymy również inne usług z branży DDD.

  • Zwalczamy gniazd os i szerszeni
  • Zabezpieczamy obiekty przed ptakami

Jako profesjonaliści w swojej dziedzinie zapewniamy, że wszystkie usługi wykonujemy na najwyższym poziomie, wykorzystując wyłącznie atestowane preparaty i specjalistyczne maszyny.