UWAGA NOWOŚĆ ! POJAWIŁA SIĘ NOWA USŁUGA ! POSIADAMY PSA WYKRYWAJĄCEGO PLUSKWY DOMOWE WIĘCEJ W LINKU PONIŻEJ:
https://protect24h.pl/dla-klientow-indywidualnych/pies-do-wykrywania-pluskiew/

Znajduję Pluskwy domowe

Wstajesz rano a na ciele zauważasz bąble po ugryzieniach? Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami.

Pluskwa domowa – nie dość, że jest mała i płaska, uwielbia wszelkie szczeliny i zaciemnione miejsca, to na dodatek odżywia się naszą krwią. Zazwyczaj żeruje w nocy między godzinami 00:00 a 03:00 w poszukiwaniu żywiciela, dlatego w ciągu dnia możesz jej nawet nie zauważyć.

Pluskwa stanowi jeden z najtrudniejszych do usunięcia owadów. Dlatego przy jej zwalczaniu używamy preparatów o najlepszym składzie substancji aktywnych oraz ich rotację przy zabiegach.

Zdobyte doświadczenie pozwoliło nam opracować skuteczne metody eliminacji tych owadów. Jeżeli wszystkie podjęte próby pozbycia się niechcianych „lokatorów” zawiodły zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy skuteczność i zadowolenie.

Cennik

PAKIET STANDARD PAKIET PREMIUM PAKIET BEZ CHEMII
ZWALCZANIE CHEMICZNE

Polecamy!

ZWALCZANIE CHEMICZNE I FIZYCZNE ZWALCZANIE FIZYCZNE BEZ ŚRODKÓW BIOBÓJCZYCH
 • Inspekcja
 • Określenie gatunku i populacji
 • Najlepsze preparaty na rynku
 • Oprysk grubokroplisty
 • Zamgławianie ULV
 • Zamgławianie termiczne
 • Doradztwo
 • Gwarancja*
 • Inspekcja
 • Określenie gatunku i populacji
 • Oprysk grubokroplisty
 • Zamgławianie ULV
 • Oprysk w technologii ALL IN WEB
 • Wygrzewanie suchą mgłą 180 °C
 • Zamgławianie termiczne
 • Dedykowane pułapki
 • Doradztwo
 • Gwarancja*
 • Inspekcja
 • Określenie gatunku i populacji
 • Oprysk w technologii ALL IN WEB
 • Zamrażanie poniżej -40°C
 • Wygrzewanie suchą mgłą 180 °C
 • Dedykowane pułapki
 • Doradztwo
 • Gwarancja*
Od 599 zł / zabieg Od 999 zł  / zabieg Od 1599 zł / zabieg
Zalety poszczególnych pakietów:
 • Cena
 • Szybkie wykonanie zabiegu
 • Skuteczność
 • Zakaz wstępu tylko 4 godziny
 • Pozbycie się owadów wraz z jajami
 • Wysoka skuteczność
 • Szybka eliminacja populacji
 • Zabieg wykonany jest całkowicie bez udziału substancji biobójczych
 • Nie ma konieczności opuszczania lokalu przez mieszkańców
*Gwarancja przy min. dwóch zabiegach

Jak przygotować się do zabiegu odpluskwiania

W poniższym artykule przedstawiamy jak należy przygotować się do zabiegu zwalczania pluskwy domowej- odpluskwiania. Wszystkie wykonane przez Ciebie czynności sprawią, że zabieg będzie skuteczniejszych i przebiegnie sprawniej, gdyż pluskwa domowa to niezwykle trudny szkodnik do zwalczenia nawet dla profesjonalnej firmy DDD.

Oto kilka istotnych czynności:

Najważniejsza zasada: mieszkanie musi być dokładnie wysprzątane.

 1. Podczas sprzątania i przygotowywania pomieszczeń do zabiegu dezynsekcji, prosimy o zbieranie żywych pluskiew domowych. Zebrane okazy pozwolą nam na dokładne monitorowanie odporności pluskiew na środki chemiczne, co znacząco zwiększa efektywność naszych działań. Pluskwy należy umieścić w małych pojemnikach plastikowych lub słoikach. Zamiast zakrętki, użyjcie gazy lub tkaniny, aby zapewnić dostęp powietrza, zachowując przy tym szkodniki przy życiu. Jeżeli napotkacie trudności w zebraniu pluskiew, prosimy o pominięcie tego kroku. Nasze metody zapewniają wysoką skuteczność dezynsekcji, nawet bez dodatkowych badań. Ważne jest, by skupić się na dokładnym przygotowaniu przestrzeni do zabiegu.
 2. Dokładnie przejrzyj mieszkanie i oceń w którym miejscu występuje najwięcej szkodników (skup się na łóżkach, obrazach, zegarach i innych przedmiotach wiszących na ścianach, zaglądnij do zakamarków zwłaszcza tych, znajdujących się blisko łóżek). Przekaż te informacje podczas wizyty technika.
 3. Sprawdź swoje łóżka, jeśli są stare i bardzo porażone pluskwami to najlepiej będzie się ich pozbyć (proste łóżka z materacami łatwiej jest “odratować” niż np. składaną wersalkę).
 4.  Zdejmij z łóżek pościel, prześcieradła, poszewki, koce, pidżamy, maskotki, zabawki, itp. i wypierz w temperaturze 60°C- taka wystarczy do zabicia pluskwy w każdym jej stadium rozwoju. Dobrze będzie, jeśli wszystkie rzeczy wsadzisz do worków (np. na śmieci) i dopiero wówczas przeniesiesz do łazienki. Rób wszystko delikatnie i ostrożnie. Unikniesz tym samym rozproszenia się pluskiew po mieszkaniu.
 5. Zdejmij i wypierz firany, zasłony. Odkurz karnisze.
 6. Kołdry, poduszki, pierzyny- dokładnie przejrzyj i wytrzep następnie na czas zabiegu schowaj je np. do szafy, wanny, prysznica lub innego miejsca.
 7. Wszystkie pluszowe zabawki wypierz w temperaturze 60 stopni (minimum 30 stopni). Inne pluszaki nie nadające się do prania dokładnie przejrzyj i wytrzep ewentualnie wyparz lub potraktuj gorącą parą. Następnie spakuj wszystkie w worki lub osłoń folią.
 8. Dokładnie odkurz łóżka, całą powierzchnię wokół nich, wszystkie szczeliny. Jeżeli istnieje możliwość rozłóż je „na części pierwsze” i postaw pionowo lub oprzyj o ścianę. Worek z odkurzacza od razu wyrzuć. Jeżeli masz dywany lub meble tapicerowane- odkurz je dokładnie.
 9. Zdejmij materac z łóżka i oprzyj o ścianę lub pozostaw w innym miejscu tak aby był dostęp do stelaża.
 10. Zdejmij wszystkie obrazy, plakaty, zegary i inne wiszące na ścianach przedmioty. Zostaw je w pomieszczeniu, ale ustaw frontem, np. na stole, krześle. One także muszą zostać odpluskwione.
 11. Odsuń meble, łóżka, fotele, sprzęty od ściany na odległość (ok. 50 cm) umożliwiającą dostęp do listw podłogowych, gniazdek elektrycznych, tyłów mebli. Jeżeli istnieje możliwość- zdemontuj cokoły, listwy.
 12. Uprzątnij wszystkie produkty spożywcze. Jeżeli zabiegowi dezynsekcji poddane będzie tylko jedno pomieszczenie- produkty wynieś do innego. Jeśli całe mieszkanie- schowaj je do szafek i starannie zabezpiecz (np. spakuj w worki foliowe). Jeżeli masz zwierzę – schowaj lub dokładnie zabezpiecz jego miski z jedzeniem.
 13. Jeżeli szkodniki występują w łazience – zabezpiecz przedmioty higieny osobistej (szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, kosmetyki, itp. ) wkładając je do worków foliowych lub usuń z dezynsekowanego pomieszczenia.
 14.  Odłącz urządzenia elektryczne od kontaktów. Mniejsze urządzenia tj. laptopy, klawiatury, tablety schowaj lub zabezpiecz. Telewizory, monitory i inne delikatne urządzenia, zabezpiecz kładąc na nie prześcieradło lub zakryj folią i oklej taśmą.
 15. Odzież pierzemy w temperaturze 60°C, następnie wkładamy do uprzednio dokładnie odkurzonej i umytej szafy i zamykamy lub wkładamy do plastikowych worków. Odzież w workach ustawiamy w takim miejscu aby nie przeszkadzały podczas zabiegu dezynsekcji np. na środku pokoju, wannie, balkonie itp.
 16. Odzież może również pozostać w szafach bez uprzedniego prania, wówczas pracownicy opryskują meble ze wszystkich frontalnych stron preparatem kontaktowym o wydłużonym działaniu, następnie Państwo już po zabiegu sukcesywnie przepierają znajdującą się odzież w szafach razem z dokładnym odkurzeniem i umyciem wnętrza szafy.
 17. Jeżeli danej odzieży lub innych artykułów materiałowych nie można wyprać w temperaturze 60°C wówczas można je wyprać w niższych temperaturach nawet 30 °C dodatkowo wydłużając czas prania. Pranie  w 30 °C  nie zwalczy jaj jednakże zabije wszelkie inne żywe formy pluskiew. Ostatecznie przy całkowitym braku możliwości wyprania należy odzież dokładnie przeprasować, prze parować lub oddać do czyszczenia chemicznego.
 18. Pamiętaj, że pranie w temperaturze 60°C to najbardziej skuteczna metoda dezynsekcji! Zabija wszystkie stadia rozwojowe owadów łącznie z jajami. Dlatego wszystko co możesz pierz lub wyparzaj wrzątkiem np. zabawki dziecięce.
 19. Jeśli pozostawisz zabawki dziecięce niezabezpieczone na czas zabiegu pamiętaj aby po zakończonej akcji wszystkie dokładnie umyć.

Co należy zrobić po przeprowadzonym zabiegu dezynsekcji przeciwko pluskwom domowym?

Wykonanie profesjonalnego zabiegu dezynsekcji przeciwko pluskwom domowym to pierwszy krok do odzyskania komfortu w własnym domu. Jednakże, równie ważne są działania podjęte bezpośrednio po zakończeniu usługi. Dzięki odpowiedniej postawie i środkom ostrożności, można znacząco zwiększyć efektywność przeprowadzonej dezynsekcji. Oto kluczowe kroki, które powinny zostać wykonane:

 1. Zachowaj okres karencji: Nie wchodź do pomieszczeń, które zostały poddane dezynsekcji, przez czas wskazany w protokole zabiegu. Jest to niezbędne dla Twojego bezpieczeństwa.
 2. Wentylacja pomieszczeń: Po zakończeniu okresu karencji i pierwszym wejściu do dezynsekowanych pomieszczeń, należy je dokładnie wywietrzyć przez minimum trzydzieści minut.
 3. Dokładne czyszczenie: Po upływie okresu karencji umyj wszystkie powierzchnie, które mogą mieć kontakt z żywnością. Zabawki, akcesoria dziecięce oraz akcesoria dla zwierząt domowych również powinny zostać dokładnie umyte lub wyprane.
 4. Ogranicz mycie podłóg: Unikaj zmywania podłóg wzdłuż ścian na szerokość około 10 centymetrów od ściany. To pomoże zachować skuteczność środków owadobójczych na dłużej.
 5. Regularne odkurzanie: Częste odkurzanie mechaniczne powierzchni jest zalecane, jednak przez okres 4 tygodni po zabiegu unikaj mycia tych miejsc.
 6. Uważaj na warunki, które mogą zmniejszyć skuteczność środków owadobójczych: Zmycie, zakurzenie oraz wysokie temperatury mogą neutralizować działanie zastosowanych preparatów. Nie używaj parownicy po wykonanym zabiegu!
 7. Pamiętaj o cyklu życia pluskwy domowej: Środki chemiczne nie zwalczają jaj owadów. Oznacza to, że nowe pokolenie pluskiew może się pojawić po około 14-20 dniach.
 8. Pluskwy nie zginą od razu: Po pierwszym zabiegu owady mogą się pojawiać nawet do 4 tygodni. Pamiętaj, że pluskwa może przeżyć nawet do 48 godzin od bezpośredniego kontaktu z preparatem. Ważne jest, aby wykonać minimum dwa zabiegi dezynsekcji w ustalonym odstępie czasowym.
 9. Gwarancja efektów: Firma Protect24h.pl oferuje pisemną 30-dniową gwarancję od daty zakończenia usługi, pod warunkiem wykonania minimum dwóch zabiegów dezynsekcji. Daje to pewność i spokój ducha naszym Klientom.

Pamiętaj, że współpraca między Tobą a specjalistami od dezynsekcji jest kluczowa dla sukcesu całego procesu. Przestrzeganie powyższych zaleceń pomoże zapewnić długotrwałą ochronę przed pluskwami domowymi, zapewniając Tobie i Twoim bliskim bezpieczne i komfortowe warunki życia.

Co to jest pluskwa domowa

Pluskwa domowaProtect24h przeprowadza skuteczne zabiegi dezynsekcji mające na celu zwalczenie pluskwy domowej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje zawodowe, szeroką wiedzę, najnowocześniejszy sprzęt oraz profesjonalne preparaty, dzięki czemu jesteśmy liderem w eliminowaniu tych szkodników. Zabieg zwalczania pluskiew domowych przebiega zgodnie z obowiązującymi normami IPM (Integrated Pest Management).

Dlaczego najlepiej wybrać naszą firmę?

 • Stosujemy wyłącznie bezpieczne, atestowane i ekologiczne preparaty.
 • Po zabiegu wystawiamy stosowne dokumenty potwierdzające jego wykonanie- Protokół po zabiegowy.
 • Zapewniamy dyskrecję – na Państwa prośbę nasi pracownicy przyjeżdżają nieoznakowanym samochodem, a stroje ochronne zakładają dopiero u klienta.
 • Jako nieliczni należymy do Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.
 • Jesteśmy członkiem Polskiego Towarzystwa Higienicznego (PTH).
 • Posiadamy Europejski Certyfikat CEPA PN-EN 16636
 • Jako jedyni w Polsce posiadamy certyfikowanego psa tropiącego pluskwy.
 • Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Podczas rozmowy lub wizyty u klienta dogłębnie analizujemy problem, dobieramy odpowiedni plan działania oraz preparaty.
 • Dbamy o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt podczas zabiegów.
 • Jakość wykonywanych przez nas usług jest na najwyższym poziomie.
 • Posiadamy ponad 10 letnie doświadczenie oraz stale podnosimy nasze kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych.
 • Oto przykładowe najnowsze nasze certyfikaty spośród kilkudziesięciu, które możecie Państwo znaleźć w zakładce “certyfikaty”:

Kilka słów o pluskwach

Pluskwy (pluskwy domowe, pluskwy łóżkowe) to pasożyty, które żywią się ludzką i zwierzęcą krwią. Często nie jesteśmy nawet w stanie określić, skąd się biorą pluskwy w domu (w jaki sposób zostały przeniesione do naszego mieszkania). Pierwszym sygnałem świadczącym o ich obecności są objawy po ugryzieniu przez pluskwy. Gdy już uda nam się zlokalizować ich kryjówkę, zastanawiamy się, jak się ich pozbyć. Niestety, zwalczanie pluskiew nie należy do najłatwiejszych. Istnieje wiele domowych metod, które nie zawsze okazują się skuteczne. Wtedy konieczna staje się szybka interwencja wyspecjalizowanej firmy DDD. Bywa, że wyrzucanie łóżek, mebli, przeprowadzanie remontów, generalne porządki nie pomogą pozbyć się pluskiew.

Jak wyglądają pluskwy?

Osobniki dorosłe osiągają ok 5-7 mm, mają czerwonobrązowy kolor, po żerowaniu-purpurowy, dość szerokie głowy, odnóża pazurkowate umożliwiające wspinanie się po szorstkich powierzchniach oraz przyczepienie się do żywiciela w trakcie „posiłku”. Ich podstawowym żywicielem jest człowiek, ale również ciepłokrwiste zwierzęta. Pluskwy nie potrafią latać, dlatego też przemieszczają się na swoich odnóżach. Najczęściej podróżują w ubraniach, bagażu, meblach, obrazach, książkach i innych miejscach stanowiących kryjówkę. Potrafią przetrwać wiele miesięcy bez pokarmu, co zwiększa ich szansę na przeżycie w trakcie transportu.

Samice pluskwy składają przeważnie od 2 do 3 jaj dziennie. Żyją kilka miesięcy, w związku z tym, są w stanie znieść około 400-500 jaj w ciągu swojego życia. Ich jaja są kremowego koloru, lekko zagięte i prawie niewidoczne (osiągają około 1 mm długości). Pluskwy składają jaja w szparach, wszelkich zaciemnionych miejscach. Stadium rozwoju zależy przede wszystkim od temperatury i wilgotności otoczenia oraz dostępności pożywienia.

Skąd się biorą pluskwy?

Największym mitem jest stwierdzenie, że pluskwy biorą się z brudu. To nie prawda! Najczęściej przenoszone są przez nas (niepostrzeżenie) z miejsc w których nocowaliśmy.

Miejsca z których najczęściej przenosimy pluskwy do naszego mieszkania:

 • z hoteli (nawet 5-cio gwiazdkowych), pensjonatów, schronisk, hosteli, szpitali,
 • od osób u których nocowaliśmy, a oni sami borykają się z problemem,
 • poprzez zakup używanych mebli , łóżek, obrazów, itp.,
 • przy transporcie nowych mebli, które transportowane są wraz z używanymi,
 • z komunikacji miejskiej, pociągu, autobusu, tramwaju,
 • od sąsiadów, znajomych, rodziny,
 • z kina, teatru, zakładu pracy.

Kiedy pluskwy znajdą się już w mieszkaniu, mogą przemieszczać się między pokojami lub przedostać się do mieszkania sąsiadów rurami, przewodami wentylacyjnymi, pęknięciami lub otworami w ścianach, sufitach, drzwiach.

Gdzie szukać pluskiew?

Jeśli w swoim mieszkaniu zauważyłeś obecność pluskiew, to istnieje duża możliwość, że występują one także w mieszkaniach sąsiadów. Nie dzieje się tak zawsze- jednak prawdopodobieństwo jest duże. Dlatego ważne jest, abyś skontrolował mieszkania po obu stronach zapluskwionego oraz mieszkania nad i pod nim.

Pluskwy uwielbiają wszelkie zaciemnione miejsca, pęknięcia i szczeliny. Bytują w drewnie, papierze na powierzchniach tkanin. Najczęściej spotkasz je przy żywicielu, czyli w pobliżu łóżka. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdź dokładnie te miejsca. Bywa, że konieczne będzie usunięcie wezgłowia łóżka, podniesienie dywanów, demontaż gniazdek elektrycznych.

Pluskwy w domu możesz znaleźć:

 • w łóżkach (na materacach, szczelinach w ramie łóżka, wezgłowiu) i w ich pobliżu,
 • w książkach, płytach,
 • w ramach obrazów, za obrazami, tapetami, lustrami ściennymi,
 • pod dywanami,
 • za listwami przypodłogowymi, w obudowach gniazdek elektrycznych,
 • w listwie z przewodami elektrycznymi,
 • w żaluzjach,
 • w fałdach zasłon i karniszach,
 • w meblach- przede wszystkim w okolicach szwów i suwaków ( krzeseł, kanap), w złączeniu szuflad,
 • w ubytkach w ścianie,
 • w odzieży.

   Jak mam sprawdzić, czy w mieszkaniu są pluskwy?

O obecności pluskiew w mieszkaniu świadczą:

 • ukąszenia na skórze,
 • przy intensywnej aktywności owadów wyczuwanie słodko – mdłego zapachu, przypominającego zapach migdałów/ kolendry,
 • zaplamiona krwią pościel – pluskwy trawią krew i wydalają ją, co można zauważyć przede wszystkim na pościeli, wzdłuż szwów materacy i innych miejscach, w których się ukrywają,
 • żywe lub martwe pluskwy, oskórek po wylinkach larw, wylęgnięte lub niewylęgnięte jaja.
 • Czarne niewielkie kropki – odchody, które po dotknięciu wilgotną ścierką rozmazują się.

Objawy ugryzienia przez pluskwy

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pluskwy żywią się ludzką oraz czasem zwierzęcą krwią. „Atakują” przede wszystkim nocą między godzinami 00:00 a 03:00- podczas snu żywiciela. Dzięki posiadaniu wrażliwych na zapach oraz ciepło czułkom są w stanie idealnie zlokalizować swoją ofiarę. Reakcje po ukąszeniu pluskiew mogą być różnorakie. U niektórych ugryzienia nie spowodują żadnej reakcji, u innych niewielkie, jeszcze u innych spowodują uczulenie, silne dolegliwości lub bezsenność.

Jak rozpoznać ugryzienia pluskiew?

Ślady po ugryzieniach pluskiew najczęściej występują w grupach, rzadko pojedynczo- układając się w charakterystyczną linię prostą.

 • ukąszenia pluskiew nie są bolesne, bowiem podczas gryzienia, wstrzykują do krwi żywiciela substancję znieczulającą,
 • przeważnie ugryzienia są swędzące nawet o 10 razy bardziej niż ukąszenia przez komary. W niektórych przypadkach mogą nie być w ogóle odczuwalne,
 • ślady po ugryzieniach przez pluskwy mogą różnić się wyglądem. Często są to wypukłe, zaczerwienione obrzęki ( podobne do ukąszeń pcheł), czasami są bardzo małe i szybko znikają. Zdarza się jednak, że powodują poważne reakcje alergiczne,
 • ślady po ukąszeniach występują najczęściej na odsłoniętych częściach ciała- przeważnie na brzuchu, szyi, plecach, rękach, ramionach, klatce piersiowej, barkach, rzadziej na nogach i stopach,
 • dorosły osobnik żeruje co kilka dni, ale w przypadku braku żywiciela jest w stanie przeżyć nawet kilka miesięcy poddając się hibernacji.

Aby rozpoznać, że ugryzienia pochodzą faktycznie od pluskiew, należy je fizycznie znaleźć, gdyż objawy ukąszenia przez pluskwy wyglądają podobnie, jak ugryzienia przez inne owady (kleszcze, wszy, pchły, roztocza). Ponadto problemy skórne lub schorzenia mogą wywoływać objawy przypominające ukąszenia przez pluskwy- co może prowadzić do wyciągnięcia błędnych wniosków. Dodatkowo większość ludzi nie posiada żadnych śladów (reakcji skórnej) po ukąszeniu. Dlatego najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście mamy pluskwy w mieszkaniu jest znalezienie oznak ich obecności. Poszukaj żywych lub martwych pluskiew, ich jaj, skorupek jaj, przypatrz się, czy nie zauważyłeś niewielkich, ciemnych lub brunatnych plamek na materacu, pościeli lub w innych miejscach, w których lubią przebywać pluskwy.

Czy pluskwy przenoszą choroby?

Nie uważa się, żeby pluskwy były nosicielami chorób, jednak ich ukłucia mogą być źródłem ostrych podrażnień u niektórych ludzi, skutkując niepokojem, uczuciem strachu, bezsennością, brakiem wigoru i apatią – szczególnie u dzieci. Intensywne żerowanie pluskiew bywa źródłem niedoboru żelaza u niemowląt.

Jak się pozbyć pluskwy? Zwalczanie pluskiew

Przede wszystkim należy być świadomym, że domowe sposoby na zwalczanie pluskiew, zazwyczaj nie są skuteczne. Dlatego ważne jest, by zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy DDD. Stwierdzenie obecności pluskiew na wczesnym etapie ułatwi ich zwalczenie. Pluskwy bowiem mnożą się tylko wówczas, gdy ich obecność jest tolerowana.

Nie zawsze istnieje konieczność pozbywania się wszelkich zapluskwionych rzeczy. Bywa, że pościel czy ubrania wystarczy wyprać w temperaturze 60° C, gdyż taka temperatura zabija pluskwy w każdym stadium ich rozwoju. Z kolei rzeczy, których nie można wyprać w pralce, lub przeznaczone są do prania chemicznego należy wysuszyć w suszarce na maksymalnych ustawieniach przez co najmniej 20 minut. Po wypraniu i osuszeniu takich rzeczy należy je włożyć do czystych, szczelnie zamkniętych opakowań, by nie dopuścić do ponownego zainfekowania ich przez pluskwy.

Do zwalczenia pluskiew domowymi sposobami można użyć także zimna. Każdą rzecz należy umieścić w worku i wsadzić do zamrażalnika ustawionego na -20°C na czas około 10 godzin.

Przy próbach usunięcia pluskiew ważna jest przede wszystkim czystość. Należy dokładnie odkurzać podłogę, każde pęknięcie w ścianie/podłodze, dywany, powierzchnię pod nimi, ramy łóżek, łóżka, szwy materacy, połączenia ścian i podłóg, mebli i innych potencjalnych miejsc bytowania pluskiew. Niestety, samo odkurzanie nie zwalczy wszystkich osobników, zwłaszcza jaj. Jednak dokładne odkurzenie wszelkich miejsc przed wykonaniem zabiegu odpluskwiania, nie tylko zmniejszy liczebność owadów, ale usunie kurz, który pozwoli na lepsze wniknięcie preparatów owadobójczych, tym samym zwiększając ich efektywność. Po skończonym odkurzaniu worek musi zostać szczelnie zamknięty i usunięty z mieszkania.

Aby usunąć pluskwy z mieszkania można użyć także parownicy. Zastosowanie pary jest o tyle skuteczne, iż zabija wszelkie stadia rozwojowe pluskiew, w tym jaja. Jest to zabieg dość czasochłonny i wymaga precyzji. Należy jednak pamiętać, że temperatura pary musi być wyższa niż 45°C.

Jak wygląda zabieg odpluskwiania w naszej firmie

Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Inne metody dobieramy w przypadku zwalczania pluskwy w drewnianym domku, a inne w mieszkaniu. Posiadamy pełen wachlarz profesjonalnych preparatów oraz maszyn, które dobieramy do każdego klienta, by zabieg był w pełni efektywny.

Metody stosowane przez naszą firmę:

 • Oprysk ciśnieniowy (metoda kontaktowo- żołądkowa)- dezynsekcja metodą klasyczną, która polega na rozprzestrzenieniu tzw. cieczy roboczej (środka owadobójczego o odpowiednim stężeniu połączonego z wodą) przy użyciu dobranego opryskiwacza (ręcznego, spalinowego, polowego, plecakowego) w miejscach zainfekowanych przez pluskwy. Metoda wymaga opuszczenia lokalu przez osoby oraz zwierzęta na czas zabiegu oraz późniejszego wietrzenia.
 • Zamgławianie ULV (zimną mgłą)- polega na rozpylaniu cieczy roboczej (środka owadobójczego o odpowiednim stężeniu połączonego z wodą) przy pomocy zamgławiacza ULV dającego „efekt mgły” unoszącej się w powietrzu. Preparat dociera do każdej, nawet najmniejszej szczeliny. Metodę zamgławiania stosujemy najczęściej na terenach otwartych lub dużych, przestronnych pomieszczeniach.
 • Zamgławianie suchą parą polega na zwalczaniu pluskiew wysoką temperaturą. Kontakt owada z suchą zatomizowaną parą o temperaturze dochodzącej do 180°C powoduje natychmiastową śmierć. Metoda fizyczna bez użycia środków chemicznych.