Pies do wykrywania pluskiew

Lubin, Karpacz, Wałbrzych, Wrocław, Szklarska Poręba, Świdnica, Zgorzelec

Buggy numer identyfikacyjny: 6160 9390 1688 814

Pierwszy w Polsce pies certyfikowany przez Europejskie Stowarzyszenia Psów do Wykrywania Pluskwy Domowej www.bettwanzensuchhunde.eu.

Jeśli chcesz zamówić usługę szukania pluskwy domowej przez psa zadzwoń !

tel.  +48 533 118 621 lub zamów poprzez email: biuro@protect24h.pl

Na terenie miast Karpacz, Szklarska Poręba, Legnica, Lubin, Wrocław, Świdnica, Wałbrzych, usługa detekcji pluskwy domowej przez psa zawiera bezpłatny dojazd do klienta (w wybrane dni tygodnia).

Znajduję Pluskwy domowe

Bedbug, Pluskwa Domowa, Bettwanze, (Cimex lectularius) – pies wykrywający pluskwy domowe

 

Jeśli obawiasz się, że możesz mieć pluskwy zapraszamy do kontaktu, nasz pies wraz z technikiem DDD, jednoznacznie stwierdzi obecność pluskwy domowej lub wykluczy ich obecność w pomieszczeniu.

 

Do kogo kierowana jest usługa wyszukiwania pluskwy przez psa ?

– domy i mieszkania prywatne:

usługa jest konieczna w momencie kiedy chcemy mieć pewność, czy dolegliwości nasze  spowodowane są zapluskwieniem czy też może po prostu reakcją alergiczną. Głównym objawem są zmiany skórne w postaci bąbli, zaczerwień i innych zmian wywołanych ugryzieniem przez pluskwy. Kolejnym symptomem mogą być malutkie czarne kropki (odchody pluskiew) w różnych miejscach (narożniki ścian, łóżka, fotele itp.) Jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, czy Twój dom został zaatakowany przez pluskwę, ta usługa jest dla Ciebie.

hotele i inne obiekty noclegowe:

pluskwa domowa  w hotelu to bardzo poważny problem, czego skutkiem najczęściej jest skarżący się klienci, sprawy sądowe o odszkodowania, kontrole sanepidu a przede wszystkim utracony dobry wizerunek hotelu. Dzięki usłudze detekcji pluskwy przez psa, możemy szybko stwierdzić czy w danym pokoju występują owady. Najczęstszym sygnałem, że mamy w hotelu pluskwę domową to oczywiście zgłoszenia pogryzionych gości, jednak są też inne objawy: specyficzny zapach (nie zawsze), krople krwi na pościeli, czarne kropki w rogach łóżek. Ważne, że w momencie pojawienia się pluskwy w danym pokoju możemy szybko sprawdzić czy nie przeniosły się do innych pomieszczeń. Takie działania pozwolą znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się pluskwy i stosowanie środków chemicznych.

 

Gdzie jeszcze możemy spotkać pluskwę domową ?:

– środki transportu publicznego np. koleje, lotnictwo, autokary itp.

– miejsca użyteczności publicznej np. kino, teatr, filharmonia itp.

– Domy Opieki Społecznej,  Ośrodki MONAR, ośrodki wczasowe, kolonie itp

 

Kto nie powinien korzystać z  usługi wyszukiwania pluskwy przez psa:

Psa tropiciela nie wzywamy jeśli już stwierdziliśmy, że mamy pluskwy. W takiej sytuacji należy niezwłocznie przeprowadzić zabieg dezynsekcji pluskwy domowej, więcej szczegółów w linku: https://protect24h.pl/dla-klientow-indywidualnych/zwalczanie-pluskwy-domowej/

 

Naszego psa wyszukującego pluskwę domową, możecie państwo znaleźć na stronie Między europejskiego Stowarzyszenia Psów do Wykrywania Pluskwy Domowej http://www.bettwanzensuchhunde.eu/ . Znajdziecie tam również psy do detekcji pluskw z takich krajów jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Luksemburg
i Francja, która właśnie czeka na certyfikację szkoleń. Psy poszukiwawcze, wykorzystywane są zgodnie z wytycznymi regulaminu egzaminacyjnego

www.Bettwanzensuchhunde.eu .

 

Przeprowadzamy szukanie owadów za pomocą psa w całej zachodniej Polsce. Nasz pies będzie szukał pluskiew domowych w łóżkach głównie w Karpaczu, Wrocławiu i innych  pobliskich miast. Gdzie jeszcze nasz pies może znaleźć  pluskwy domowe? Wałbrzych, Legnica, Lubin, Szklarska Poręba, Lądek Zdrój, Kudowa Zdrój, Zgorzelec.

 

Nasza firma Protect24h ma nowego członka zespołu. Jest to bardzo wyjątkowy  i długo wyczekiwany współpracownik. Otóż Buggy, bo tak go właśnie wołają, urodzony w 16.01.2022 r., jest psem tropiącym, rasy Airedale terrier. Jego zadaniem specjalny
w naszym zespole, jest detekcja pluskwy domowej. Każda rasa wykazuje naprawdę silny węch, który może pomóc wyśledzić pluskwy, jednak nasz Airedale terier to jedna z najlepiej predysponowanych ras do tego typu zadań specjalnych.

 

W jaki sposób pies znajduje pluskwy na terenie Dolnego Śląska, Wrocław, Wałbrzych Legnica Lubin, Karpacz ?

W 2008 roku naukowcy z University of Florida przeprowadzili badanie dotyczące skuteczności psów do wykrywania pluskiew. Psy szkolono, aby rozróżniać pluskwy i inne szkodniki domowe (np. mrówkę, karaluchy, podziemne termity) przy użyciu metody w postaci nagrody pokarmowej. Co wydaje się oczywiste, psy szkolono w wykrywaniu pluskiew na podstawie zapachu, a nie wzroku, co pomogło im być bardziej skutecznym. Pluskwy wydzielają unikalne feromony, a psy są szkolone w rozpoznawaniu właśnie tego szczególnego zapachu. Ta metoda pozwoliła zwierzętom na zbadanie również miejsc, trudno dostępnych dla ludzi. Ponieważ pluskwy mają tendencję do ukrywania się w szczelinach, zakamarkach, zagięciach itp. jest to ważna umiejętność.

Psy na całym świecie są wykorzystywane w wielu różnych zadaniach wykrywania zapachu, z bardzo dużym powodzeniem w wykrywaniu materiałów wybuchowych, narkotyków w siłach wojskowych i policyjnych, tropieniu ludzi, w poszukiwaniu i ratownictwie, do polowań, ochrony a nawet w wykrywaniu raka w medycynie. Istnieją doniesienia, iż psy potrafią, rozróżnić zapachy bliźniąt, które różniły się od siebie czynnikami środowiskowymi (głównie dietą), albo pokrewieństwem genetycznym (bliźnięta dwujajowe). Właśnie dlatego mamy pewność, że skuteczność  i talent naszego bohatera będzie bezdyskusyjna.

 

Psy naprawdę potrafią być bardzo przydatnymi sojusznikami w wykrywaniu pluskiew
w domach czy też innych obszarach. Mniej więcej od 2011 roku psy zaczęły uzyskiwać certyfikaty pomagające w wykrywaniu szkodników. Wykorzystując swoje jakże unikalne cechy węchowe, psy mogą pomóc wykryć pluskwy w domach i nie tylko, nawet w trudno dostępnych miejscach. Aby prawidłowo wykryć pluskwy, pies musi przejść wysoki poziom ciągłego szkolenia i być wspomagany przez specjalistę od zwalczania szkodników w badaniach terenowych. Takie szkolenie właśnie przechodzi nasz bohater Buggy, wspomagany przez samego właściciela firmy Pawła Matuszewicza. Nasza firma, jako jedna z naprawdę niewielu firm na polskim rynku, zaraz po szkoleniu będzie mógł się cieszyć, wsparciem kolejnego, świetnie wykwalifikowanego fachowca jakim będzie na Buggy.

 

Jak wygląda usługa w towarzystwie psa tropiącego pluskwy np. w hotelu Wrocław, Jelnia Góra, Karpacz, Szklarska Poręba, Wałbrzych?

 

Jak już wspomnieliśmy, psy tropiciele, wykorzystywane są zgodnie z wytycznymi regulaminu egzaminacyjnego www.Bettwanzensuchhunde.eu. Wyszkolony pies tropiący pluskwy domowe, po wykryciu insekta, natychmiast sygnalizuje jego obecność, zaś opiekun psa, technik zgłasza znalezisko właścicielowi lokalu. Pies tropiący jest w stanie zlokalizować zapach pluskwy nawet z odległości, głębokości i wysokości 2m. Mimo tego pies i tak wskaże najbardziej skażone miejsce, tzw. gniazdo pluskw, gdzie zapach będzie najsilniejszy. Kontrola z udziałem psa tropiciela pluskiew jest przeprowadzona jedynie na wyraźną prośbę klienta. Technik nie ponosi odpowiedzialności za pomieszczenia, które nie zostały udostępnione do kontroli lub nie zostały odpowiednio przygotowane.

 

Jak przygotować mieszkanie, pokój hotelowy do takiej usługi w Jeleniej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Świdnicy przed wizytą psa tropiącego pluskwy?

 

Przed przyjazdem psa tropiciela pluskw, nie należy wietrzyć mieszkania czy też pokoi hotelowych, przez co najmniej 3 godziny, zaleca się również, by w tym czasie jak najmniej korzystać drzwi i okien. Przed przyjazdem naszego zespołu, z mieszkania należy usunąć wszystkie, ewentualne czynniki rozpraszające uwagę naszego psa tj.: wszelakiego pochodzenia produkty spożywcze (należy szczelnie zapakować bądź na czas usługi zupełnie usunąć z mieszkanie), usunięcie kosza na śmieci, przetransportowanie zwierząt domowych wspólnie zamieszkałych, usunięcia wszelkich odświeżaczy powietrza, urządzeń emitujących zapachy, kadzideł. Zaleca się także nie mycia podłóg silnie pachnącym środkiem co najmniej dzień przed planowaną usługą. Należy usunąć delikatne przedmioty, które mogą zostać uszkodzone przez psa tropiącego podczas detekcji. Ważne jest również usunięcie z  lokalu jak największej ilości kurzu. W trosce o zdrowie i życie naszego psiego członka zespołu, jednym z najważniejszych czynności jakie należy wykonać przed naszym przyjazdem, jest zabezpieczenie przed dostępem do silnych środków chemicznych typu chlor, silne środki czyszczące, środki owadobójcze itp., lub też środki naturalne typu ziemia okrzemkowa, pył krzemianowy itp. Przed wykonaniem usługi, klient ma obowiązek poinformować o ewentualnych,  wcześniejszych wykonanych zabiegach chemicznych, ewentualnie użytych środkach do zwalczania pluskwy domowej. Po przyjeździe psa tropiącego, prosi się o nie wykazywanie jakiegokolwiek zainteresowania zwierzęciem! Pies powinien być zupełnie ignorowany przed i podczas trwania usługi.