Dbasz o zdrowie swoje i swoich bliskich? Wykorzystaj to, co dała nam sama natura!

Ozonowanie:

 • dezynfekcja bez użycia chemii
 • ozon- naturalny, nieszkodliwy
 • usuwa: bakterie, wirusy, grzyby, alergeny, drobnoustroje, pleśń, roztocza
 • odświeża powietrze
 • usuwa nieprzyjemne zapachy, np. dymu tytoniowego, spalenizny
 • żywność pozostawiona podczas zabiegu będzie zdrowsza!

Ozonowanie stanowi jedną z najbezpieczniejszych i ekologicznych metod dezynfekcji. Usuwa nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim eliminuje wszelkie bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, drobnoustroje i inne czynniki chorobotwórcze. Jego główną zaletą jest bezpieczeństwo, gdyż przebiega bez użycia jakiejkolwiek chemii. Jest naturalnym i efektywnym środkiem biobójczym.

Nowoczesność w Twoim domu bez chemii! Pamiętaj- ozonujesz nie chorujesz!

OzonowanieOZONOWANIE

Ozonowanie stanowi metodę dezynfekcji bez użycia środków chemicznych w której naturalnym dezynfektorem jest ozon. Główną jej zaletą jest bezpieczeństwo i efektywność. Ozon skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy pozostawiając powietrze wolne od bakterii, grzybów, wirusów, alergenów i innych patogenów.

CO TO JEST OZON?

Ozon to gaz złożony z trzech atomów tlenu. Ma świeży zapach powietrza po burzy i niebieskawy kolor. Jest niepalny (ma jednak właściwość podtrzymywania procesu spalania), dobrze rozpuszcza się w wodzie, jest dość nietrwały. Powstaje naturalnie w atmosferze ziemskiej, może być również produkowany przez odpowiednie urządzenia, np. nasze generatory ozonu. Wytwarzany przez nie ozon wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi (pleśń, grzyby, wirusy, bakterie, alergeny) i całkowicie je niszczy. Polega to na tym, że ozon rozkładając się uwalnia cząsteczkę tlenu, która neutralizuje związki chemiczne w wyniku łączenia się z nimi. Reakcja ta nazywa się ozonowaniem, w wyniku którego powietrze pozostaje czyste, świeże, wolne od wirusów, bakterii i innych niebezpiecznych dla zdrowia związków. Ozonowanie nie tylko dezynfekuje powietrze, ale również szybko usuwa wszelkie przykre zapachy.

CZY OZON JEST TOKSYCZNY?

Jego intensywny zapach jest wyczuwalny już przy stężeniu 0,02−0,05 ppm, ale ozon staje się niebezpieczny dopiero przy stężeniu powyżej 0,08 ppm w powietrzu wdychanym przez osiem godzin. I taka norma obowiązuje w większości krajów europejskich, także w USA i Kanadzie. Dlatego też bardzo ważne jest, by ozonowanie wykonywali odpowiednio przeszkoleni pracownicy.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG OZONOWANIA?

Aby uzyskać najlepszą skuteczność zabiegu należy go przeprowadzić w czterech etapach.

 1. Odpowiednio przygotować obiekt.

Pomieszczenie muszą opuścić zarówno ludzie jak i zwierzęta, wszelką roślinność należy przenieść w inne miejsce (z wyjątkiem akwarium), z kolei nie ma konieczności wynoszenia żywności- po zabiegu stanie się zdrowsza. Obiekt powinien być dokładnie uszczelniony (pozamykane okna, drzwi, zabezpieczone kratki wentylacyjne, wszystkie szczeliny, szpary w drzwiach). Ozon posiada właściwości utleniające, wpływające na szybsze starzenie się przedmiotów, dlatego sprzęty AGD i RTV powinny zostać zabezpieczone folią, a cenne przedmioty takie jak: dzieła sztuki czy drogie obrazy wyniesione. Odpowiednio ochronione nie ulegną negatywnemu oddziaływaniu ozonu. Każde ozonowanie musi zostać wykonane w masce lub w specjalnych „namiotach” gdyż podczas zabiegu ozon jest szkodliwy.

 1. Rozmieszczenie generatorów ozonu

Odpowiedni dobór miejsca rozłożenia generatorów nie stanowi problemu dla wyspecjalizowanej firmy. Ważne jest jednak, by nie stawiać ich na podłodze, lecz na podwyższeniu (krześle, stole, itp.). Czas trwania zabiegu zależy od wielu czynników: złożoności problemu, wielkości i rodzaju pomieszczenia, skali prac, poziomu zanieczyszczenia, itp. dlatego nie da się jednoznacznie określić odpowiedniego. Pomieszczenia o większej kubaturze dobrze jest podzielić na mniejsze obszary za pomocą specjalnej folii. Wówczas ozonowanie Wrocław przeprowadza się w każdym z osobna, co pozwala uzyskać lepszy i szybszy efekt zabiegu.

 1. Badanie poziomu stężenia ozonu w powietrzu

Podczas zabiegu ozonowania istotny czynnik stanowi monitoring stężenia ozonu w pomieszczeniu. Dzięki niemu odpowiednio przeszkolony pracownik jest w stanie określić czy zabieg przeprowadzany jest skutecznie i przyniesie zamierzone efekty. Dodatkowo wysokość uzyskanego stężenia wpływa na późniejszą długość wietrzenia obiektu.

 1. Wietrzenie pomieszczenia

Wietrzenie obiektu należy zacząć nie wcześniej niż po 30 minutach od zakończenia zabiegu ozonowania. Jednak nie jest ono konieczne w przypadku, gdy nikt pomieszczenia nie będzie korzystać. Po jakimś czasie ozon sam ulegnie rozpadowi. Bezpieczne stężenie dla człowieka osiąga się przy wartości 0,01 ppm.

ZALETY STOSOWANIA OZONU

Ozon wytwarzany jest przez generatory ozonu, gdzie wchodząc w reakcję ze związkami organicznymi takimi jak: bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, drobnoustroje alergeny i innymi czynnikami chorobotwórczymi eliminuje je. Po za tym dokładnie usuwa wszelkie nieprzyjemne zapachy (dymu tytoniowego, spalenizny, po pożarze, po zwierzynie, ludzkie, itp.). Ozon jest naturalnym dezynfektantem, co oznacza, że po zabiegu możemy czuć się pewnie, że nie szkodzimy sobie ani bliskim, lecz wręcz odwrotnie. Pozostawiamy powietrze w pomieszczeniu bezpieczne i całkowicie czyste. Dowiedziono, że działanie bakteriobójcze ozonu jest prawie 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru i już niewielkie stężenie ozonu w ciągu kilku minut zabija wszystkie bakterie, wirusy, grzyby itp. Jednocześnie jest przy tym bezpieczny i przynosi zaskakujące efekty.

Co więcej:

 • ozon nie „maskuje” lecz całkowicie usuwa zapachy
 • w pełni eliminuje mikroorganizmy chorobotwórcze
 • powietrze, pomieszczenie oraz wszelkie znajdujące się w nim przedmioty stają się czyste, pozbawione patogenów chorobotwórczych
 • ozonowanie stanowi szybki sposób pozbycia się problemu, gdyż nawet w niewielkim stężeniu osiąga już właściwości bakteriobójcze
 • ozonowanie stanowi najbezpieczniejszą metodę dezynfekcji- pomieszczenie może być użytkowane zaraz po odpowiednim jego przewietrzeniu
 • skutecznie się sprawdza w miejscach, w których wymagane jest utrzymanie wysokich standardów higienicznych a tradycyjne zabiegi dezynfekcji nie przyniosły skutku
 • ozon dogłębnie dociera do wszelkich trudnodostępnych miejsc, szczelin, zakamarków, wnika w strukturę mebli tapicerowanych.

Należy pamiętać, że ozon to gaz i przy większych stężeniach może być niebezpieczny dla zdrowia człowieka. Dlatego zabieg ozonowania powinna przeprowadzać wyłącznie profesjonalna, wyszkolona firma DDD.

Ozonowanie pomieszczeńOZONOWANIE DUŻYCH POMIESZCZEŃ, HAL, MAGAZYNÓW, OBIEKTÓW PRZEMYSŁOWYCH

OZONOWANIE POMIESZCZEŃ WROCŁAW I OKOLICA

Ozonowanie stanowi jedną z najbezpieczniejszych i ekologicznych metod dezynfekcji. Usuwa nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim eliminuje wszelkie bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, drobnoustroje i inne czynniki chorobotwórcze. Jego główną zaletą jest bezpieczeństwo, gdyż przebiega bez użycia jakiejkolwiek chemii. Jest naturalnym i efektywnym środkiem biobójczym.

 • OZONOWANIE PLACÓWEK SŁUŻB ZDROWIA (SZPITALI, GABINETÓW LEKARSKICH, STOMATOLOGICZNYCH, PRZYCHODNII, SAL OPERACYJNYCH, GABINETÓW ZABIEGOWYCH, SAL CHORYCH, ITP.)

Mając do czynienia z dużym ryzykiem rozprzestrzeniania się chorób zabieg ozonowania jest idealnym rozwiązaniem jego eliminacji. Trwale zniszczy grzyby, grzybnie oraz formy przetrwalnikowe- niebezpieczne dla zdrowia osób przebywających w ich otoczeniu. Oczyści powietrze z wirusów, alergenów i wszelkich patogenów. Dodatkowo zniweluje nieprzyjemne zapachy. Systematyczne stosowanie zabiegu ozonowania zapobiegnie infekcjom i zakażeniom we wszystkich placówkach Służby Zdrowia.

 • OZONOWANIE HOTELI, PENSJONATÓW I INNYCH MIEJSC NOCLEGOWYCH

Dzięki wykorzystaniu „mocy” ozonu pokoje pozostaną świeże i pachnące przez długi czas. Wpłynie to na pewno na zadowolenie klientów, którzy będą przebywać w pokojach wolnych od nieprzyjemnych zapachów (np. dymu papierosowego, stęchlizny, itp.). Nasze generatory ozonu oczyszczają powietrze w każdym pomieszczeniu wraz z jego wyposażeniem. Zminimalizowane jest też ryzyko zakażenia bakteryjnego i wirusowego. Nasze urządzenie nie tylko sterylizuje pomieszczenia, ale również całkowicie usuwa w nich pleśń i grzyby, a ozonowanie kanałów nawiewnych wentylacji i klimatyzacji ogranicza wystąpienie Legionellozy, czyli ciężkiej zakaźnej choroby dróg oddechowych, wywołanej m.in. przez brudne instalacje klimatyzacyjne. Ważnym miejscem jest również kuchnia, w której zachowanie czystości mikrobiologicznej jest istotnym czynnikiem. Zabieg ozonowania zapewni jej sterylność i wyeliminuje ryzyko zanieczyszczenia powietrza oraz pomieszczenia.

 • OZONOWANIE W GASTRONOMII (RESTAURACJACH, BARACH, SMAŻALNIACH, ITP.)

Restauracje to szczególne miejsca, w których higiena sanitarna, czystość oraz sterylność są najważniejsze. Ozonowanie doskonale usuwa uciążliwe zapachy powstałe podczas przyrządzania potraw typu: zapach spalenizny, oleju po smażeniu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia człowieka i nie pozostawia żadnych śladów. Nie wymaga się po nim sprzątania czy czyszczenia pomieszczenia, blatów, stołów i innych przedmiotów. Produkty spożywcze nie wymagają mycia, a nawet stają się zdrowsze. Obiekty w których skupia się duża część ludzi w jednym miejscu są narażone na rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, wirusów, bakterii- dlatego ważne jest przeprowadzanie zabiegów dezynfekcji, by wyeliminować to ryzyko.

 • OZONOWANIE W PRZETWÓRSTWIE MIĘSNYM

Zastosowanie zabiegu ozonowania w pomieszczeniach produkcyjnych przetwórstwa mięsnego sterylizuje i znakomicie poprawia ich warunki sanitarne. Mięso i inne produkty stają się wolne od skażeń, nie ulegają zakażeniom wirusowym czy bakteryjnym, dłużej zachowują świeżość. Samochody do przewozu mięsa poddawane systematycznemu ozonowaniu zapewniają bezpieczeństwo przewożonej żywności i zapobiegają jej zakażeniu. Ozonowanie pomieszczeń rozbioru mięsa, lad chłodniczych oraz sal sprzedaży w sklepach mięsnych przedłuża świeżość i trwałość mięsa oraz jego przetworów. Dodatkowo ozon usuwa nieprzyjemne zapachy powstałe przy przechowywaniu czy obróbce mięsa.

 • OZONOWANIE POJAZDÓW (SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, CIĘŻARÓWEK, AUTOKARÓW, ITP.)

Podróżowanie samochodem, w którym czuć zapach spalin, benzyny, stęchlizny, dymu papierosowego nie należy do przyjemnych. Dlatego dobrym pomysłem na usunięcie wszelkich nieprzyjemnych zapachów jest przeprowadzenie zabiegu ozonowanie. Ozonowanie klimatyzacji jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem likwidacji bakterii, wirusów, pleśni, roztoczy i nieprzyjemnych zapachów z wnętrza pojazdu, układu klimatyzacyjnego i wentylacyjnego. Dezynfekcja klimatyzacji podnosi komfort oraz bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów.

 • OZONOWANIE PO POWODZIACH

Usunięcie szkód wyrządzony przez zalanie lub podtopienie jest niezwykle trudne. Kiedy uda się już pozbyć wody i osuszyć budynek należałoby przeprowadzić zabieg ozonowania. Ozon usunie nieprzyjemne zapachy, pleśń i grzyby, wirusy, bakterie. Jest to istotne, gdyż drobnoustroje rozwijające się w zawilgoconym tynku mogą powodować alergie i pogorszenie stanu zdrowia zwłaszcza u dzieci. Ozonowanie natychmiast oczyści powietrze, pozostawiając je wolne od czynników chorobotwórczych. Usunie zapach stęchlizny oraz zanieczyszczeń naniesionych przez wodę. Zostaną oczyszczone kanały wentylacyjne i wszelkie trudno dostępne miejsca. Zaletą tej metody jest fakt, że ozon nie maskuje- lecz całkowicie zabija wszelkie zapachy.

 • OZONOWANIE PO POŻARZE

Zapach powstały po pożarze jest specyficzny i niezwykle trudny to usunięcia. Stałe wietrzenie pomieszczenia może nie przynieść żadnego rezultatu. Żaden środek chemiczny nie jest w stanie pozbyć się go całkowicie- może go jedynie zamaskować na jakiś czas. Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji, która skutecznie pozwala na całkowite wyeliminowanie zapachu. Usunie specyficzny zapach spalenizny powstały po pożarze. Dodatkowo zabije wirusy, grzyby, bakterie i inne patogeny chorobotwórcze. Przeprowadzanie zabiegu ozonowania wiąże się z oczyszczeniem powietrza z nieprzyjemnych zapachów oraz drobnoustrojów.

Z racji swojej wszechstronności ozonowanie Wrocław może być przeprowadzane w wielu innych miejscach, np.:

 • w karetka pogotowania- po przewiezieniu osób chorych, z chorobami zakaźnymi, starszych w celu wyeliminowania wirusów, bakterii, przykrych zapachów
 • w aresztach, miejscach zatrzymań, radiowozach- do odkażenia powierzchni
 • w zaniedbanych mieszkaniach- do usunięcia nieprzyjemnych zapachów i czynników chorobotwórczych
 • w salonach kosmetycznych, SPA- w celu odkażenia sprzętu, powietrza, pomieszczenia
 • w komorach chłodniczych, mroźniach- do usunięcia nieprzyjemnych zapachów, poprawy jakości powietrza
 • w mieszkaniach po zmarłym- w celu usunięcia wszelkich wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów, usunięcia przykrych zapachów

Ozonowanie pojazdu

200 złcena od

Ozonowanie pomieszczeń

4,50 zł / m2

 • Eliminacja bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, roztoczy
 • Odświeżenie powietrza
 • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Dezynfekcja, dezodoryzacja wysokiego poziomu

2 zł / m3

 • Pomiary kubatury
 • Pełna dezynfekcja
 • Pełna dezodoryzacja
 • Pomiar stężenia ozonu
 • Kontrola i wietrzenie