Świadczymy profesjonalne usługi dezynfekcji pomieszczeń po zgonie. Przywrócenie czystości w pomieszczeniu, w którym nastąpił zgon jest niezwykle trudne i wymaga specjalnego potraktowania higienicznego. Samodzielne sprzątanie wiąże się z poważnym zagrożeniem, gdyż rozkładające się ciało stwarza poważne ryzyko zatrucia.

Nasze zabiegi mają na celu neutralizację nieprzyjemnej woni, wyeliminowanie czynników chorobotwórczych z powietrza, pozostawienie czystego, higienicznego i bezpiecznego pomieszczenia. 

Po każdej usłudze wystawiamy odpowiedni protokół potwierdzający wykonanie zabiegu, świadczący o możliwości bezpiecznego korzystania z pomieszczenia oraz wszelkich przedmiotów w nim się znajdujących.

Sprzątanie po zmarłym – jak doprowadzić do porządku mieszkanie?

Chociaż śmierć bliskiej osoby jest bolesna i wymaga głębokiego przeżywania żałoby, w niektórych przypadkach, szczególnie kiedy do czynienia mamy ze śmiercią samobójczą lub odnalezieniem ciała kilka dni po zgonie, należy zadbać o to, aby doprowadzić do stanu używalności mieszkanie po denacie.

Kiedy po śmierci rozpoczyna się proces rozkładania się ciała i zwłoki znajdują się w pomieszczeniu przez dłuższy czas, przebywanie w takim lokalu staje się nie tylko niekomfortowe, ale także niebezpieczne dla zdrowia. Przy zachodzących procesach chemicznych następujących po zatrzymaniu pracy serca, niebezpieczne substancje, które mają okazję pojawić się w naszym otoczeniu mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia lub życia człowieka.

Dlatego tak ważne jest, aby w takich przypadkach skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy nie tylko podejdą do sprawy z należytą powagą, ale także przy wsparciu profesjonalnego sprzętu zadbają o to, aby z pomieszczenia zniknął nie tylko nieprzyjemny zapach, ale także wszelkie zagrażające zdrowiu substancje.

Dzięki wykorzystaniu środków, które gwarantują skuteczność działania oraz usuną nieprzyjemny fetor, mieszkanie wkrótce po wizycie fachowców stanie się ponownie zdatne do użytku.

Co ważne, wbrew powszechnie krążącym opiniom, podczas sprzątania mieszkania po zmarłym wcale niekonieczne jest zdrapywanie tynków ze ścian czy wykonanie innych równie inwazyjnych prac budowlanych. Poza nielicznymi wyjątkami w sytuacjach naprawdę ekstremalnych, najczęściej wystarczy gruntowne sprzątanie przy wykorzystaniu fachowych narzędzi i środków, które zneutralizują zagrożenie zdrowotne powstałe po rozkładających się zwłokach.

Firma Protect24h.pl, działająca na terenie całego województwa dolnośląskiego, a w szczególności w Wałbrzychu, Świdnicy oraz Wrocławiu, świadczy kompleksowe usługi z zakresu sprzątania mieszkań po zmarłych nakierunkowane na ponowne zamieszkanie lokalu.

Jesteśmy przygotowani do pracy w warunkach stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, a także posiadamy odpowiednie doświadczenie oraz wyposażenie, które pozwoli nam na sprawne i skuteczne zażegnanie zagrożenia związanego z dalszą eksploatacją lokalu, w którym doszło do śmierci oraz rozkładu zwłok.

W przypadku zainteresowania usługą, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub zostawienie zapytania poprzez poniższy formularz.