Czy wiesz, jak ważna jest czystość i higiena w placówkach służby zdrowia? Czy zdajesz sobie sprawę z zagrożeń wynikających z ich nieprzestrzegania?

Szpitale, przychodnie, apteki, gabinety lekarskie/dentystyczne to miejsca szczególnie narażone na działanie czynników chorobotwórczych. Dbanie o właściwą higienę i sterylność uchroni przed ryzykiem zakażenia Ciebie i Twoich pacjentów.

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi dezynfekcji placówek służby zdrowia polegające na usunięciu z powietrza niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów, wirusów, bakterii, roztoczy, alergenów, grzybów. Co więcej, zabieg nie tylko odkaża środowisko, ale nadaje mu czysty i świeży zapach. Usługę wykonujemy przy użyciu różnych metod dobieranych indywidualnie do każdego klienta. Jedną z nich jest ozonowanie, będącą najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą dezynfekcji. Pozwoli ona zachować sterylność oraz stworzy bezpieczne środowisko pracy. Dodatkowo odkażone zostaną wszystkie sprzęty, maszyny, urządzenia, łóżka, stoły, pościele, meble i inne. Ozon jest ekologiczny i bezpieczny, nie pozostawia po sobie żadnego śladu i po jakimiś czasie całkowicie się rozpada.

Idealnie nadaje się do odkażania oraz sterylizacji:

 • sal operacyjnych, zabiegowych
 • gabinetów dentystycznych
 • kuchni, stołówek szpitalnych
 • łóżek, pościeli, kocy, materacy
 • magazynów, pomieszczeń gospodarczych, kotłowni
 • pralni, łazienek
 • korytarzy i innych pomieszczeń
 • karetek pogotowania

Zadbaj o zdrowie swoje i swoich pacjentów! Zabieg dezynfekcji skutecznie ograniczy i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zakażeń, chorób, usuwając przy tym nieprzyjemne zapachy.

Czy spotkałeś się w swoim zakładzie z robactwem? Wiesz jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą ich obecność? A przecież można temu zaradzić… nie bądź obojętny…

Owady stanowią zagrożenie zarówno dla Ciebie jak i Twoich pacjentów. Przenoszą wiele chorób, powodują reakcje uczuleniowe.

 • Jedne z nich – karaczany (prusaki) przenoszą 32 gatunki chorobotwórczych bakterii powodujące zakaźne zapalenie wątroby. Są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i życia człowieka. Żerując w kablach, podgryzają owijki, powodując spięcia. Niszczą klimatyzacje i wentylacje. Zagrażają bezpieczeństwu podczas operacji.
 • Drugie- mrówki, które często uważane są jedynie za uciążliwego szkodnika. To nie prawda! Mrówki nie są jedynie uciążliwe, lecz ich obecność ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo ludzi i jakość żywności. Przedostając się do kuchni oraz miejsc, w których przechowywana jest żywność (np. do szafek pacjentów) zanieczyszczają ją, przenosząc choroby wywołane przez wirusy i bakterie m.in.: PseudomonasSalmonellaStaphylococcus, Klebsiella i Clostridium spp. Co więcej, wkradają się pod jałowe i gipsowe opatrunki, wchodzą do aparatów medycznych, wygryzają dziury w ciuchach, drewnie, gumie.
 • Kolejnymi owadami stwarzającym poważne zagrożenia epidemiologiczne są muchy. Przyczyniają się do zatrucia salmonella i są nośnikiem wielu chorób takich jak: dur brzuszny, czerwonka, tyfus, gruźlica, choroba Heinego- Medina. Można jednak ograniczyć ich występowanie montując moskitiery lub przeprowadzając zabiegi dezynsekcji.
 • Częstymi nieproszonymi gośćmi w placówkach medycznych bywają pluskwy. Te małe owady żywią się ludzką krwią, a po ich ukąszeniach pozostają swędzące bąble. Pluskwy nie są nosicielami chorób, powodują jednak bezsenność, apatię, brak wigoru, ostre podrażnienia, niedobór żelaza u niemowlaków.  Brak podjęcia jakichkolwiek działań w celu ich wyeliminowania wiąże się z ich ciągłym rozprzestrzenianiem.

Istnieje jeszcze szereg owadów, których obecność w placówkach służby zdrowia może negatywnie wpływać na zdrowie i życie ludzi. Dlatego jeżeli masz problem zgłoś się do nas. Poradzimy sobie z każdym intruzem. Wykonujemy profesjonalne zabiegi dezynsekcji, zapewniając dyskrecję i rzetelność.

Do naszych usług należy również przeprowadzanie zabiegów deratyzacji. Wdrażamy Programy Profilaktyki i Monitoringu Szkodników mające na celu ochronę obiektu przed występowaniem zagrożeń związanych z obecnością gryzoni. Ich występowanie w miejscach, w których jest przechowywana i przetwarzana żywność jest niedopuszczalna. Szkodniki te bowiem przenoszą liczne choroby i zanieczyszczają pożywienie, czego następstwem mogą być zatrucia i choroby. Dbając o zaplecze kuchenne dbamy o bezpieczeństwo ludzi!

Zabiegi deratyzacji przeprowadzamy również w innych pomieszczeniach (kotłowniach, magazynach, pomieszczeniach gospodarczych, itp.), w których istnieje duże ryzyko wystąpienia gryzoni.

Świadczymy jeszcze szereg innych usług, m.in.:

 • Zwalczamy gniazda os i szerszeni
 • Zabezpieczamy obiekty przed ptakami
 • Przeprowadzamy zabiegi dezynfekcji po zmarłym