Zwalczanie kretów Wrocław metodą gazowania 100 % skuteczności !
To najlepszy sposób na pozbycie się kreta z ogrodu!

Każdy, kto próbował walczyć z tym dzikim lokatorem naszego trawnika wie, że to zadanie nie należy do najłatwiejszych. Zwalczanie kretów Wrocław metodą dźwiękową, świecami dymnymi, wodą, prądem czy też innymi, ogólnie dostępnymi preparatami na rynku, nie przynosi oczekiwanych skutków. Twój ogród w końcu pod pełną kontrolą, zadbamy o Państwa interes i piękny trawnik. Firma Protect 24, to profesjonalnie wyszkolona kadra, również w zakresie ochrony roślin Metodą Fumigacji Fosforowodorem – gazowania tuneli. Jest to metoda polegająca na umieszczeniu tabletek bezpośrednio do kretowiska, które pod wpływem wilgoci wydzielanej z gleby, zaczynają się utleniać, wydzielając bardzo toksyczny gaz (1,2 razy cięższy od powietrza). Następnie, gaz doskonale rozchodzi się po tunelach, skutecznie i radykalnie pozbywając się kreta. Środek jest bardzo toksyczny dla ludzi, a jednocześnie bezpieczny dla roślin. Metoda gazowania, stanowi jedyną, najefektywniejszą, sprawdzoną metodę na pozbycie się intruza z naszego ogrodu. Fosforowodór to jedyny gaz na świecie, który dopuszczony jest do takiego typu zastosowań. Jest najlepszymi najskuteczniejszym fumigatorem do zwalczania szkodników.

Zwalczanie kreta Wrocław – krok po kroku

  • Proces zaczynam od dokładnej inspekcji i dogłębnej analizy terenu zajętego przez kreta
  • Następnie, wyznaczamy aktywne miejsca żerowania tzn. określamy, które kretowiska są aktywne i świeże
  • Aplikacja fosfowodoru – bezpośrednio w kretowisku umieszczamy odpowiednią ilość tabletek.
  • Uszczelniamy kretowiska
  • Z preparatu, pod wpływem ciepła i wilgoci z gleby, zaczyna ulatniać się bardzo toksyczny gaz,
  • Rozchodzący się gaz, przedostaje się do wszystkich korytarzy, gdzie skutecznie,
    w sposób humanitarny i bezpieczny zabija kreta
  • Odpowiednia pogoda ma tutaj duże znaczenie, najbardziej sprzyjające warunki do zabiegu pozbycia się kreta, to dzień bez wiatru i po deszczu
  • Na koniec profesjonalne doradztwo i wystawiamy protokół

Zwalczanie kretów metodą gazowania jest skuteczne

Gazowanie nor to sprawdzona, najskuteczniejsza metoda na pozbycie się kreta. W rękach specjalistów, przy specjalistycznych narzędziach i przy odpowiednich środkach ochrony osobistej, fosforowodór, gaz na krety, jest skuteczny w 100 %. Usuwanie kretów i zwalczanie kretów Wałbrzych metodą gazową przynosi oczekiwany skutek tylko i wyłącznie przy udziale wyspecjalizowanych w tym zakresie firm. Specjalistyczne środki toksyczne, używane do gazowania krecich nor są dostępne na rynku jedynie dla certyfikowanych przedsiębiorstw. Kupując fosforowodór na czarnym rynku, ryzykujesz życiem swoim i innych.

Ile kosztuje zwalczanie kretów Legnica metodą fumigacji czyli gazowania?

Cennik

OKREŚLENIE OBSZARU PORAŻENIA GAZOWANIE KRETOWISK (DO 10 SZTUK) GAZOWANIE KRETOWISK (POWYŻEJ 10 SZTUK)
  • Inspekcja
  • Określenie gatunku
  • Wyznaczenie aktywnych miejsc żerowania
  • Zdjęcia terenu z wykorzystaniem drona
  • Wycena usługi
  • Doradztwo
  • Inspekcja
  • Wyznaczenie aktywnych miejsc żerowania
  • Aplikacja fosforowodoru
  • Doradztwo
  • Protokół
  • Inspekcja
  • Wyznaczenie aktywnych miejsc żerowania
  • Aplikacja fosforowodoru
  • Doradztwo
  • Protokół
Od 99 zł / zabieg Od 299 zł  / zabieg Cena ustalana indywidualnie

Czy krety są pod ochroną?

Otóż, kret znajduję się pod częściową ochroną. Co to oznacz? Według Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 roku, w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt, wydanej na podstawie art. 49 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody (Dz. U. z 2016 r. poz.2134), możemy je zwalczać w naszych ogrodach, uprawach ogrodniczych, szkółkach leśnych, lotniskach, nasypach hydrotechnicznych, konstrukcjach ziemnych, obiektach sportowych. Natomiast, absolutnie nie wolno nam zabijać kretów w ich naturalnym środowisku, transportować oraz umyślnie wprowadzać do środowiska przyrodniczego. Reasumując, na terenie naszego ogrodu, nie podlega ochronie i walczymy z nim jak z każdym innym szkodnikiem.

Kret! Z kim mamy do czynienia ?

By skutecznie zwalczyć kreta, należy go lepiej poznać. Zacznijmy od tego, że nasz bohater to nie przyjazna postać ze znanej nam kreskówki a bystry ssak, który z determinacją będzie chciał zagarnąć jak największy teren na własność. Każdego roku, nasz kret schodzi na niższe, niezamarznięte partie podziemia, by wrócić wiosną z nowym planem budowy zagospodarowania naszej działki. W taki właśnie prosty sposób zaczyna się duży problem z kopcami kreta w naszym ogrodzie.

W naszych rejonach występuje odmiana kreta europejskiego (Talipa Europaea). Przyjrzyjmy się bliżej… ciało naszego ssaka, które pokryte jest aksamitnym, czarnym futrem ma długość od 17 do 20 cm, o kształcie walcowatym i osiąga wagę do 120 g. Jego silne, przednie łapy, zwane również łopatami, z bardzo mocnymi zagiętymi do tyłu pazurami, są idealnie stworzone do drążenia konstrukcji podziemnych. Uszy jego, które znajdują się nieco
z tyłu głowy, wyposażone są we włosy czuciowe, które znajdują się również na pyszczkui ogonie.

Aktywność kreta

Intensywne prace wiertnicze, prowadzi na głębokości 20-50 cm, gdzie tunele o średnicy ok. 6 cm, rozciągają się na 100-200 m a czasem nawet 1km, zajmując bagatela 2000-6000 cm2 terenu. W ciągu godziny potrafi wykopać 12-15m a przy tym wypychając jednorazowo 100-200 g. ziemi na zewnątrz. Codziennie poprawia zapadnięte fragmenty swego podziemnego królestwa oraz kopie nowe tunele.

Nawet w okresie zimowym nasz krecik nie zapada w sen zimowy. Zimuje w korytarzach ok. 50-60 cm poniżej poziomu zamarzania gleby, za to prowadzi niezwykłe, 3 ośmiogodzinne cykle dobowe, 4 godziny intensywnej aktywności, po czym 4 godziny snu z czego 3 godziny głębokiego i ponowne żerowanie. Największa aktywność występuje w godzinach porannych i właśnie wtedy powstaje najwięcej kretowisk. Mało kto wie, że właśnie ziemia z kretowiny jest idealną ziemią do sadzenia kwiatów.

Preferuje glebę żyzną i wilgotną. W systemie tuneli, tworzy obszary mieszkalne, żerowiskowe, biegowe a także spiżarnię i gniazdo. Korytarze mieszkalne mają ścianki mocno ubite i gładkie, zaś korytarze żerowiskowe są porowate i stanowią pułapki dla drobnych zwierząt. Gniazda buduje z mchu i trawy, przede wszystkim pod korzeniami drzewa lub kamieniami. Gniazda te, co ciekawe, często uzupełniane są tunelem skierowanym w dół, sięgających wód gruntowych -rodzaj studni, a tuż obok spiżarnia pełna…. właśnie…

……a co jedzą krety?

Otóż, spiżarnia potrafi być zapełniona min. żywymi, unieruchomionymi dżdżownicami, z umiejętnie podciętymi zwojami nerwowymi. Na okres zimowy, potrafi zgromadzić nawet kilkaset sztuk. Dorosły osobnik potrafi zjeść nawet ok. 50 dżdżownic a niekiedy nawet ok. 100 g., przy własnej wadze 120 g. W kuchni bohatera, znajdziemy również larwy owadów, drobne kręgowce, ślimaki, drobne gryzonie a także żaby. Samce mają tendencje nawet do konsumpcji potomstwa własnego gatunku.

Rozmnażanie kretów

Samice kreta, jak prawdziwe matki, nigdy by się do tego nie posunęły. Ich ciąża trwa co prawda zaledwie 28 dni ale w miocie potrafi pojawić się od 2 do 7 małych, które rodzą się w gnieździe samca. Zwykle do rozrodu dochodzi raz do roku, późną wiosną, koniec kwietnia, początek maja. Jedynie w tym okresie nasz samotnik żyje z innymi kretami, właśnie podczas rui. Do kopulacji dochodzi najczęściej na powierzchni ziemi, a samiec w poszukiwaniu samicy potrafi przemierzyć nawet 800 m. Średnia długość życia kretów to zaledwie 4 laty, dlatego karmione przez matkę już po roku osiągają dojrzałość płciową a co za tym idzie, zdolność do rozmnażania.

Kilka ciekawostek na temat kreta czyli kret na wesoło

  • Dla samicy kreta najważniejsza jest długość penisa (źródło tvn.pl)
  • Krety podczas głębokiego snu głośno chrapią (źródło www.wikipedia.pl)
  • Podczas zbliżenia, samce w stosunku do samicy są bardzo agresywne co świadczy
    o tym nie jedna śmierć samicy podczas kopulacji (źródło www.wikipedia.pl)
  • Medycyna ludowa. “Wziąć dwa krety żywe, a gdy już pozdychają, trzeba ich włożyć
    w garnek, dla wywarzenia mocnego tych zwierząt”. Po 24 godz. “pływać będzie tłustość, czyli olejek, w której wszystek skutek się zawiera. W czasie bolenia zębów smaruje się tym kilkakrotnie dłonie u rąk i końce palców”. (źródło www.wyborcza.pl
    Stanisław Ignatowicz)
  • Żyjący w latach 1738-98 przyrodnik, Remigiusz Ładowski, polecał przepis: “Bulion gotowany z kreta jest dobry dla dzieci, gdy pod siebie leją w łóżku”. (źródło www.wyborcza.pl)