Ozonowanie pomieszczeńOZONOWANIE DUŻYCH POMIESZCZEŃ, HAL, MAGAZYNÓW, OBIEKTÓW PRZEMYSŁOWYCH

OZONOWANIE POMIESZCZEŃ

Ozonowanie stanowi jedną z najbezpieczniejszych i ekologicznych metod dezynfekcji. Usuwa nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim eliminuje wszelkie bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, drobnoustroje i inne czynniki chorobotwórcze. Jego główną zaletą jest bezpieczeństwo, gdyż przebiega bez użycia jakiejkolwiek chemii. Jest naturalnym i efektywnym środkiem biobójczym.

 • OZONOWANIE PLACÓWEK SŁUŻB ZDROWIA (SZPITALI, GABINETÓW LEKARSKICH, STOMATOLOGICZNYCH, PRZYCHODNII, SAL OPERACYJNYCH, GABINETÓW ZABIEGOWYCH, SAL CHORYCH, ITP.)

Mając do czynienia z dużym ryzykiem rozprzestrzeniania się chorób zabieg ozonowania jest idealnym rozwiązaniem jego eliminacji. Trwale zniszczy grzyby, grzybnie oraz formy przetrwalnikowe- niebezpieczne dla zdrowia osób przebywających w ich otoczeniu. Oczyści powietrze z wirusów, alergenów i wszelkich patogenów. Dodatkowo zniweluje nieprzyjemne zapachy. Systematyczne stosowanie zabiegu ozonowania zapobiegnie infekcjom i zakażeniom we wszystkich placówkach Służby Zdrowia.

 • OZONOWANIE HOTELI, PENSJONATÓW I INNYCH MIEJSC NOCLEGOWYCH

Dzięki wykorzystaniu „mocy” ozonu pokoje pozostaną świeże i pachnące przez długi czas. Wpłynie to na pewno na zadowolenie klientów, którzy będą przebywać w pokojach wolnych od nieprzyjemnych zapachów (np. dymu papierosowego, stęchlizny, itp.). Nasze generatory ozonu oczyszczają powietrze w każdym pomieszczeniu wraz z jego wyposażeniem. Zminimalizowane jest też ryzyko zakażenia bakteryjnego i wirusowego. Nasze urządzenie nie tylko sterylizuje pomieszczenia, ale również całkowicie usuwa w nich pleśń i grzyby, a ozonowanie kanałów nawiewnych wentylacji i klimatyzacji ogranicza wystąpienie Legionellozy, czyli ciężkiej zakaźnej choroby dróg oddechowych, wywołanej m.in. przez brudne instalacje klimatyzacyjne. Ważnym miejscem jest również kuchnia, w której zachowanie czystości mikrobiologicznej jest istotnym czynnikiem. Zabieg ozonowania zapewni jej sterylność i wyeliminuje ryzyko zanieczyszczenia powietrza oraz pomieszczenia.

 • OZONOWANIE W GASTRONOMII (RESTAURACJACH, BARACH, SMAŻALNIACH, ITP.)

Restauracje to szczególne miejsca, w których higiena sanitarna, czystość oraz sterylność są najważniejsze. Ozonowanie doskonale usuwa uciążliwe zapachy powstałe podczas przyrządzania potraw typu: zapach spalenizny, oleju po smażeniu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia człowieka i nie pozostawia żadnych śladów. Nie wymaga się po nim sprzątania czy czyszczenia pomieszczenia, blatów, stołów i innych przedmiotów. Produkty spożywcze nie wymagają mycia, a nawet stają się zdrowsze. Obiekty w których skupia się duża część ludzi w jednym miejscu są narażone na rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, wirusów, bakterii- dlatego ważne jest przeprowadzanie zabiegów dezynfekcji, by wyeliminować to ryzyko.

 • OZONOWANIE W PRZETWÓRSTWIE MIĘSNYM

Zastosowanie zabiegu ozonowania w pomieszczeniach produkcyjnych przetwórstwa mięsnego sterylizuje i znakomicie poprawia ich warunki sanitarne. Mięso i inne produkty stają się wolne od skażeń, nie ulegają zakażeniom wirusowym czy bakteryjnym, dłużej zachowują świeżość. Samochody do przewozu mięsa poddawane systematycznemu ozonowaniu zapewniają bezpieczeństwo przewożonej żywności i zapobiegają jej zakażeniu. Ozonowanie pomieszczeń rozbioru mięsa, lad chłodniczych oraz sal sprzedaży w sklepach mięsnych przedłuża świeżość i trwałość mięsa oraz jego przetworów. Dodatkowo ozon usuwa nieprzyjemne zapachy powstałe przy przechowywaniu czy obróbce mięsa.

 • OZONOWANIE POJAZDÓW (SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, CIĘŻARÓWEK, AUTOKARÓW, ITP.)

Podróżowanie samochodem, w którym czuć zapach spalin, benzyny, stęchlizny, dymu papierosowego nie należy do przyjemnych. Dlatego dobrym pomysłem na usunięcie wszelkich nieprzyjemnych zapachów jest przeprowadzenie zabiegu ozonowanie. Ozonowanie klimatyzacji jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem likwidacji bakterii, wirusów, pleśni, roztoczy i nieprzyjemnych zapachów z wnętrza pojazdu, układu klimatyzacyjnego i wentylacyjnego. Dezynfekcja klimatyzacji podnosi komfort oraz bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów.

 • OZONOWANIE PO POWODZIACH

Usunięcie szkód wyrządzony przez zalanie lub podtopienie jest niezwykle trudne. Kiedy uda się już pozbyć wody i osuszyć budynek należałoby przeprowadzić zabieg ozonowania. Ozon usunie nieprzyjemne zapachy, pleśń i grzyby, wirusy, bakterie. Jest to istotne, gdyż drobnoustroje rozwijające się w zawilgoconym tynku mogą powodować alergie i pogorszenie stanu zdrowia zwłaszcza u dzieci. Ozonowanie natychmiast oczyści powietrze, pozostawiając je wolne od czynników chorobotwórczych. Usunie zapach stęchlizny oraz zanieczyszczeń naniesionych przez wodę. Zostaną oczyszczone kanały wentylacyjne i wszelkie trudno dostępne miejsca. Zaletą tej metody jest fakt, że ozon nie maskuje- lecz całkowicie zabija wszelkie zapachy.

 • OZONOWANIE PO POŻARZE

Zapach powstały po pożarze jest specyficzny i niezwykle trudny to usunięcia. Stałe wietrzenie pomieszczenia może nie przynieść żadnego rezultatu. Żaden środek chemiczny nie jest w stanie pozbyć się go całkowicie- może go jedynie zamaskować na jakiś czas. Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji, która skutecznie pozwala na całkowite wyeliminowanie zapachu. Usunie specyficzny zapach spalenizny powstały po pożarze. Dodatkowo zabije wirusy, grzyby, bakterie i inne patogeny chorobotwórcze. Przeprowadzanie zabiegu ozonowania wiąże się z oczyszczeniem powietrza z nieprzyjemnych zapachów oraz drobnoustrojów.

Z racji swojej wszechstronności ozonowanie może być przeprowadzane w wielu innych miejscach, np.:

 • w karetka pogotowania- po przewiezieniu osób chorych, z chorobami zakaźnymi, starszych w celu wyeliminowania wirusów, bakterii, przykrych zapachów
 • w aresztach, miejscach zatrzymań, radiowozach- do odkażenia powierzchni
 • w zaniedbanych mieszkaniach- do usunięcia nieprzyjemnych zapachów i czynników chorobotwórczych
 • w salonach kosmetycznych, SPA- w celu odkażenia sprzętu, powietrza, pomieszczenia
 • w komorach chłodniczych, mroźniach- do usunięcia nieprzyjemnych zapachów, poprawy jakości powietrza
 • w mieszkaniach po zmarłym- w celu usunięcia wszelkich wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów, usunięcia przykrych zapachów